Dzisiaj jest: 29.11.2020, imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina

Bezpieczniej na pasach

Dodano: miesiąc temu
Redakcja poleca!

Zakończyła się budowa wyniesionego przejścia dla pieszych na ul. Kazimierza Wielkiego.

Bezpieczniej na pasach

Dzięki specjalnej konstrukcji kierowcy muszą tam zwolnić. Pasy zostały dodatkowo oświetlone, co również wpływa na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg.
 

Wyniesione przejście powstało przy skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego z ul. Kuśnierzy. Na co dzień tą drogą do pobliskiej szkoły podstawowej chodzi wielu uczniów. Teraz ich bezpieczeństwo zwiększyło się. Najazdy wyniesionego przejścia są wykonane z kostki kamiennej. Piesi przechodzą na drugą stronę po wygodnej, bezfazowej kostce betonowej. Pasy zostały także doświetlone. Wartość tej inwestycji to ponad 120 000 zł.
 

Wyniesione przejścia dla pieszych są już w kilku miejscach w Stargardzie – m.in. na os. Pyrzyckim, na al. Żołnierza, ul. 11 Listopada, ul. Lotników i na os. Zachód. Następne jeszcze w tym roku powstanie u zbiegu ulic B. Limanowskiego i Wojska Polskiego. W całym mieście doświetlane są też kolejne pasy – m.in. na ul. A. Struga, ul. Portowej, ul. Pierwszej Brygady, ul. Nadbrzeżnej, ul. J. Piłsudskiego, ul. M. Konopnickiej, ul. Niepodległości, ul. Armii Krajowej, ul. B. Krzywoustego, ul. W. Broniewskiego i na al. Żołnierza.

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Marta Lempart w Stargardzie. BUDZOWSKI.art