Dzisiaj jest: 27.5.2022, imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Test na koronawirusa można zrobić również w Stargardzie

Dodano: 2 lata temu Autor:

W ostatnich dniach mobilne punkty pobrań, w których przeprowadzane są testy na obecność koronawirusa, przeżywają prawdziwe oblężenie.

Test na koronawirusa można zrobić również w Stargardzie

Sprawdziliśmy, gdzie można wykonać test w naszym województwie.
           
Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki poinformował o powołaniu drugiego na terenie województwa izolatorium. Powstało ono w Hotelu Ferry Resort przy ul. Wakacyjnej w Mielnie. Dysponuje 82 dwuosobowymi pokojami. Pierwsze izolatorium działa w Regionalnym Centrum Medycznym w Białogardzie. Dysponuje ono 30 miejscami, z których zajęte są 24.

Od dzisiaj, 23 października, ruszył również trzeci punkt pobrań w Szczecinie, w którym przeprowadzane są testy na obecność koronawirusa. Mogą w nim wykonywać testy osoby skierowane do uzdrowiska przez NFZ oraz posiadające zlecenie od lekarza POZ. Punkt przy ul. Henryka Pobożnego 5 w dni powszednie w godz. 8-15 oraz soboty i niedziele w godz. 10-12. Nad uruchomieniem kolejnego punktu wymazowego na terenie województwa zachodniopomorskiego pracuje też oddział Wojsk Obrony Terytorialnej. Ma powstać jeszcze w tygodniu.

Od 15 czerwca 2020 r. warunkiem rozpoczęcia leczenie uzdrowiskowego przez pacjenta jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2. Na 12-13 dni przed rozpoczęciem turnusu należy zadzwonić do uzdrowiska i podać swój aktualny numer telefonu. Następnie należy umówić się na zrobienie testu w kierunku koronawirusa, nie wcześniej niż 6 dni przed rozpoczęciem leczenia uzdrowiskowego. Badania wykonuje się również na zlecenie lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Jeśli lekarz POZ stwierdzi, że u pacjenta wystąpiły wskazania do wykonania testu na obecność wirusa SARS-CoV-2, wykonanie takiego badania zleca w systemie informatycznym. Dzięki temu zlecenie będzie widoczne dla osób obsługujących punkt pobrań.

Testy na obecność koronawirusa są bezpłatne. Ich wykonanie finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia. O ile to możliwe, na pobranie wymazu do testu należy przyjechać własnym samochodem i z niego nie wysiadać. W punkcie pobrań należy się dostosować do zaleceń. W Stargardzie punkt pobrań znajduje się w SPWZOZ przy ul. Wojska Polskiego 27. Czynny jest w poniedziałek, środę, piątek, sobotę i niedzielę w godz. 8.00-12.15 oraz we wtorek i czwartek w godz, 15.00-19.15. W Szczecinie punkty pobrań znajdują się w Szpitalu Klinicznym nr 1 przy Unii Lubelskiej 1, Szpitalu Klinicznym nr 2 przy ul. Powstańców Wielkopolskich 72 oraz Polcargo Diagnostyka przy ul. Henryka Pobożnego 5.

Punkty pobrań znajdują się również w większych miastach Pomorza Zachodniego: w Barlinku, Białogardzie, Choszcznie, Drawsku Pomorskim, Gryficach, Goleniowie, Kamieniu Pomorskim, Kołobrzegu, Koszalinie, Nowogardzie, Połczynie Zdroju, Pyrzycach, Sławnie, Szczecinku, Świnoujściu i Wałczu.

 

Najedź kursorem, kliknij i powiększ

Źródło foto: ZUW w Szczecinie

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
ArtFestiwal 2022 cz.1. Galeria