Dzisiaj jest: 29.7.2021, imieniny: Marty, Konstantego, Olafa

Sklepy wydłużają godziny otwarcia

Dodano: rok temu Autor:
Redakcja poleca!

Lidl, Biedronka, Kaufland czy Dino otwierają się na klientów.

Sklepy wydłużają godziny otwarcia

Z powodu epidemii koronawirusa placówki będą czynne dłużej, a nawet całą dobę.

Ciągle rosnąca ilość zachorować na wirus SARS-CoV-2 spowodowała reakcję na rynku handlu detalicznego. Największe sieci supermarketów będą otwarte dłużej, a niektóre placówki staną się całodobowe. Jak zapewniają ich właściciele, powodem są doświadczenia z pierwszej fali epidemii koronawirusa i troska o to, by klienci mogli bezpiecznie, bez tłoku zrobić najpotrzebniejsze zakupy.

Wydłużone godziny otwarcia funkcjonują już w sklepach Biedronka. Około 650 placówek czynne jest do godziny 23.30, a niemal 2600- do godziny 23. 40 sklepów portugalskiej sieci w całej Polsce działa całodobowo. Jak tłumaczą przedstawiciele dyskontu wydłużone godziny otwarcia to powrót do Akcji 24, która umożliwia zakupy niezbędnych w całej Polsce w bezpiecznych warunkach.

Dłużej czynne będą także sklepy sieci Kaufland. Po zmianie otwarte są w godzinach 6-23. Przedstawiciele sieci zaznaczają, że zdrowie pracowników oraz klientów jest najważniejsze, dlatego na bieżąco śledzone są aktualne rozporządzenie i sieć dostosowuje się do obowiązujących wytycznych.

Od 15 października godziny pracy wydłużyła także sieć sklepów Lidl. Od kwietnia niemieckie sklepy funkcjonują już według wydłużonych godzin otwarcia, ale teraz będą obowiązywały jeszcze dłuższe godziny funkcjonowania części obiektów Lidl Polska. Sieć zamierza w dalszym ciągu obserwować obecną sytuację i na bieżąco na nią reagować.

Od czwartku, 15 października, rząd wprowadził godziny dla seniora. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 12 w sklepach, drogeriach i aptekach zakupy będą mogły zrobić jedynie osoby powyżej 60. roku życia. Pozwoli to na ograniczenie ryzyka potencjalnego zakażenia. Podczas obowiązywania godzin sprzedaży dla seniorów wiele sieci handlowych przygotowało dla nich specjalne promocje.

 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
15. Maraton MTB. GALERIA. Cz. 2