Dzisiaj jest: 27.10.2020, imieniny: Iwony, Noemi, Szymona

Kino Helios - repertuar [16.10 - 22.10]

Dodano: 2 tygodnie temu Autor:
Redakcja poleca!

No i mamy Polskę podzieloną na strefy: żółtą i czerwoną.

Kino Helios - repertuar [16.10 - 22.10]

Wirus szaleje, a kultura, sport i życie towarzyskie w odwrocie. Z pewnością wielu z nas zastanawia się, co robić?
Odpowiadamy: dbać o siebie, przestrzegać zasad higieny i nie dać się zwariować.
A co z kulturą? W tym temacie każdy musi podjąć decyzję indywidualnie.


PREMIERY

W tym tygodniu urodzaj, bo aż 3 filmy.

1. „Banksterzy”
Długo wyczekiwana premiera, ukazująca kulisy największej afery finansowej III RP, której dramatyczne konsekwencje odczuwa do dziś ponad 750 000 polskich rodzin. Film przypomni zarówno o międzynarodowych mechanizmach, które doprowadziły do wprowadzenia toksycznych pożyczek we frankach, jak również drobiazgowo zaplanowanych manipulacjach banków, zachęcających klientów do korzystania ze szkodliwych usług. Pełen napięcia, emocji i ludzkich dramatów obraz został zainspirowany prawdziwymi historiami osób, które wpadły w pułapkę kredytów w obcej walucie. Jego konsultantami merytorycznymi byli dawni pracownicy banków, a także specjaliści od rynku kapitałowego w Polsce oraz członkowie stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu.
W rolach głównych: Katarzyna Zawadzka, Antoni Królikowski, Magdalena Lamparska, Tomasz Karolak. Reżyserem filmu jest Marcin Ziębiński

2. „Tajemniczy ogród”
Marc Muden przeniósł na ekrany jedną z najpiękniejszych baśni, jakie powstały. Dziesięcioletnia osierocona Mary przybywa do tajemniczej posiadłości w Yorkshire, do unikającego ludzi wujka oraz mało ciekawej gospodyni. Tam zaczyna się jej przygoda życia. Zaczyna poznawać zakątki posiadłości, by trafić do tytułowego Tajemniczego Ogrodu. Kto jak kto ,ale twórca takich dzieł filmowych, jak „Harry Potter”, „Paddington” z pewnością stworzył kolejne arcydzieło.

3. „Raz, jeszcze raz”
Historia przyjaciół, którzy po 20 latach wracają do Sopotu. I tutaj zostają wplątani w tarapaty za sprawą pewnej kobiety. Robi się gorąco, bo na ekranie pojawia się  lokalny półświatek.
Film wyreżyserowany przez panów: Paweł Czarzasty, Krzysztof Zbieranek, a w rolach głównych zobaczymy: Bartek Kasprzykowski, Wojciech Błach, Bartosz Żukowski

PROJEKTY SPECJALNE


Kino Konesera (19.10)
W tym tygodniu pokaz norweskiego filmu „Nadzieja”. Co może się stać z miłością, gdy pewnego dnia pełna energii i wewnętrznej siły kobieta dowiaduje się, że ma przed sobą ledwie trzy miesiące życia? Taka sytuacja zastaje Anję i jej męża Tomasa tuż przed Bożym Narodzeniem. Doświadczoną parę, która przez lata bardziej niż na wzajemnym uczuciu skoncentrowana była na prowadzonych równolegle karierach artystycznych. Ich małżeństwo przetrwało głównie ze względu na dzieci. Kiedy w Wigilię Bożego Narodzenia kobieta dowiaduje się, że ma nawrót choroby i nieoperacyjnego raka mózgu, życie bohaterów rozpada się na kawałki i ulega przewartościowaniu. Troska miesza się ze skrywanymi od lat pretensjami, a trudnemu do okiełznania lękowi towarzyszy frustracja. Kolejne tygodnie pokażą, czy Anja i Tomas odnajdą w sobie uczucie, które kiedyś ich połączyło, oraz czy będą w stanie przejść przez ten rodzinny dramat razem.
Film nagrodzony na festiwalach: Berlinale oraz Amanda.
W rolach głównych: Andrea Bræin Hovig, Stellan Skarsgård, Gjertrud L. Jynge, Eirik Hallert

Kultura dostępna (22.10)
W tym tygodniu w cyklu Kultura dostępna zobaczyć będzie można film „ Mayday”. Czy można mieć dwie żony, ogarnąć życie tak, aby jedna nie wiedziała o drugiej?
Właśnie na te pytania odpowie polska komedia z Piotrem Adamczykiem w roli głównej. Na ekranie partnerują mu: Anna Dereszowska, Weronika Książkiewicz.

Helios dla dzieci (18.10)
W tym tygodniu w ramach filmowych poranków najmłodsi widzowie będą mogli zobaczyć kolejne odcinki włoskiego serialu animowanego „44 koty”.


W ofercie pozostaje także cały szereg innych, ciekawych produkcji filmowych. Cały repertuar Helios w Outlet Park Szczecin: TUTAJ

Nie zapomnijcie oczywiście o możliwości wynajęcia sali – Przejmij kino ze swoją paczką.

I na koniec pamiętajcie, że im wcześniej kupicie bilety, tym będą one tańsze. Cennik: TUTAJ
Do Waszej dyspozycji ponadto Superwtorek z super cenami za bilety.


Kino Helios zaprasza na swoje strony: Szczecin Helios Outlet Park oraz Szczecin Helios CHR Kupiec.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia - Enea Astoria. Photos by Jan Rybaczuk