Dzisiaj jest: 27.10.2020, imieniny: Iwony, Noemi, Szymona

Od czwartku wracają godziny dla seniorów. 38 milionów dla DPS-ów

Dodano: 2 tygodnie temu Autor:

Znane nam z początku epidemii godziny dla seniorów, czyli możliwość robienia zakupów wyłącznie przez osoby seniorów między godziną 10 a 12 – powracają.

Od czwartku wracają godziny dla seniorów. 38 milionów dla DPS-ów

Od 15 października powracają godziny dla seniorów
 

Już od najbliższego czwartku 15 października, znów w godzinach między 10 a 12 zakupy w sklepach spożywczych, drogeriach czy aptekach, będą mogły zrobić wyłączeni seniorzy. Rząd wprowadził ponownie zasadę godzin dla seniorów, jednocześnie obniżając obowiązujący wiek takich osób z 65 na 60 lat. To dość kluczowa zmiana, dzięki czemu z uprzywilejowania skorzysta więcej osób.

Decyzja została podjęta na sobotnim posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Premier Morawiecki na konferencji prasowej zachęcał, aby pozwolić w tych godzinach seniorom spokojnie zrobić niezbędne dla nich zakupy i maksymalnie nie narażać ich na możliwość zarażenia koronawirusem.
Z tej decyzji na pewno nie są zadowolone punkty handlowe, bo oznacza do dla nich mniejszy ruch i mniejsze przychody. Z tego powodu, jedna z popularnych sieci sklepów spożywczych już zapowiedziała wydłużenie czasu pracy swoich placówek. Niektóre z nich będą czynne nawet całodobowo.

Więcej przypadków, więcej marszy
 

Jak widać po gwałtownym wzroście zachorowań w ostatnich dniach, epidemia wciąż się rozwija. Przybywa niestety chorych jak i zwolenników błądzących w opinii, że wirus nie istnieje i jest wymysłem koncernów farmaceutycznych. W kraju odbyło się wiele protestów podważających epidemię i niestety osoby uczestniczące w tych protestach, nie utrzymywały zalecanego dystansu społecznego oraz nie posiadały maseczek. Niestety takie zgromadzenia mogą spowodować, że zachorowań będzie jeszcze więcej.

38 milionów dla DPS-ów
 

Rząd postanowił także wspomóc Domy Pomocy Społecznej (DPS). Tym razem z rezerwy finansowej, dostaną one wsparcie w kwocie 38 milionów złotych. Pieniądze mają zostać przeznaczone na dodatkowy personel do pomocy osobom tam zamieszkującym, a także na środki dodatkowej ochrony.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia - Enea Astoria. Photos by Jan Rybaczuk