Dzisiaj jest: 27.10.2020, imieniny: Iwony, Noemi, Szymona

Druga kadencja Rady Muzeum

Dodano: miesiąc temu
Redakcja poleca!

Radni Rady Miejskiej zatwierdzili skład nowej kadencji Rady Muzeum, która działa przy Muzeum Archeologiczno-Historycznym.

Druga kadencja Rady Muzeum

10 członków przez najbliższe cztery lata będzie opiniować działalność MAH. Posiedzenia Rady Muzeum odbywają się minimum raz na kwartał.
 

– Rady muzeum działają przy placówkach samorządowych – określa to ustawa. To organ, który na bieżąco czuwa nad prawidłową pracą naszego Muzeum Archeologiczno-Historycznego. Kolejnym zadaniem rady jest przyjmowanie sprawozdań, które przedstawia dyrektor. W tym roku rozpoczyna się następna, druga kadencja Rady Muzeum w Stargardzie – mówi Ewa Sowa, zastępca prezydenta.
 

W skład nowowybranej rady wchodzą:

- Ryszard Baloń,

- Małgorzata Bojarska,

- Damian Gralak,

- Maciej Iwańkowicz,

- Czesław Kwiatkowski,

- Stanisław Michałowski,

- Robert Pawlak,

- Andrzej Pułaski,

- Jerzy Waliszewski,

- Jan Zenkner.
 

Poprzednia Rada Muzeum działała od 2016 r. Jej członkowie nadzorują nie tylko działalność edukacyjną MAH, ale także sprawdzają, czy zbiory są przechowywane i udostępniane w odpowiedni sposób. Dyrektor MAH ma też obowiązek przedłożyć radzie roczne plany działalności.

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia - Enea Astoria. Photos by Jan Rybaczuk