Dzisiaj jest: 27.10.2020, imieniny: Iwony, Noemi, Szymona

Kino Helios - repertuar [25.09 - 01.10]

Dodano: miesiąc temu Autor:
Redakcja poleca!

Wkraczamy już niestety w okres jesienno-zimowy.

Kino Helios - repertuar [25.09 - 01.10]
Przez to coraz więcej osób decyduje się ma spędzanie wolnego czasu w domu. Jednak zamiast oglądać filmy na kanapie, proponujemy seanse w kinie, w tym tygodniu sieć kin Helios ma do zaoferowania aż cztery premiery i wiele ciekawych projektów specjalnych.

PREMIERY

1.„Tarapaty 2” to film idealny dla całej rodziny. Kiedy z Muzeum Narodowego w Poznaniu znika perła kolekcji – „Plaża w Pourville” Claude’a Moneta, a o kradzież zostaje fałszywie oskarżona ciotka Julki – dzieci muszą odnaleźć obraz i odkryć tożsamość prawdziwego złodzieja. Zgrany duet rozpoczyna śledztwo, ale na horyzoncie pojawia się Felka, zwariowana 12-latka, a razem z nią kłopoty. Opowieść o zazdrości i zaufaniu przeplata się z rozwiązywaniem zagadki kryminalnej.

2. „Wojtyła. Śledztwo”
Karol Wojtyła to prawdopodobnie najbardziej publiczna postać w historii. Nikt nie był fotografowany, nagrywany czy filmowany tak często jak on. Przez jego cotygodniowe audiencje generalne przewinęło się ponad 18 milionów osób. Czy jednak kryje się coś za publicznym wizerunkiem papieża, co – jakkolwiek ciężko w to uwierzyć – umykało powszechnej świadomości aż do dziś? Jakie było prywatne oblicze najbardziej publicznej postaci świata? Kto oddał nawet swoje życie, aby pontyfikat Jana Pawła II mógł być taki, jakim go pamiętamy – długi i owocny? Na te wszystkie pytania jak najlepiej postarają się odpowiedzieć twórcy tego filmu dokumentalnego.

3. „Greenland”
Naukowcy odkrywają, że fragmenty komety uderzą w Ziemię w ciągu kilku dni i prawdopodobnie spowodują wymarcie ludzkości. Jedyną nadzieją na przeżycie jest schronienie się w grupie bunkrów na Grenlandii. Seans idealny dla fanów kina katastroficznego i filmów trzymających w napięciu do ostatnich minut.

4. „Jak najdalej stąd”
Ola to zbuntowana nastolatka, która marzy o własnym samochodzie i większej życiowej samodzielności. Niespodziewane i tragiczne wiadomości z Irlandii, gdzie od lat pracuje jej ojciec sprawiają, że wyrusza sama w daleką podróż. Los przeznacza jej nie lada wyzwanie – w imieniu rodziny ma sprowadzić ciało zmarłego do Polski. W obsadzie Zofia Stafiej, Kinga Preis oraz Arkadiusz Jakubik.

PROJEKTY SPECJALNE

Przedpremiera (26.09 i 27.09)

„Trolle 2”
Queen Poppy i Branch odkrywają, że poza ich wioską istnieją inne światy zamieszkane przez Trolle, z którymi – by tak rzec – jakoś im nie po drodze. Kiedy niespodziewane niebezpieczeństwo zagrozi całej populacji Trolli, Poppy i Branch oraz ich przyjaciele wyruszą w wielką podróż przez nowe – niebezpieczne – lądy, by dokonać niemożliwego: pogodzić ze sobą wszystkie Trolle i połączyć się przeciw wrogowi. Pierwsza część tej muzycznej, kolorowej produkcji zdobyła wiele świetnych nagród w tym Grammy i nominację do Oscarów.

Helios na scenie (25.09)
W koncercie „Razem z André Rieu. Muzyka z magicznego Maastricht” tradycyjnie weźmie udział barwna Orkiestra Johanna Straussa, Platynowi Tenorzy, słynne sopranistki i inni wybitni goście, którzy przyjęli zaproszenie od pełnego charyzmy holenderskiego króla walca. Maestro przed koncertem udzieli wywiadu na temat obecnej sytuacji i siły muzyki. Choć w ten sposób fani będą mogli „spotkać się” ze swoim ulubieńcem. Zachęcamy do bezpiecznego zjednoczenia się przed kinowymi ekranami w muzyce, tańcu i radości!


Kultura dostępna (1.10)
„Legiony” to uniwersalna opowieść o przyjaźni, marzeniach, gorącym uczuciu i dorastaniu w trudnych czasach. Wielka historia w filmie jest tłem dla rozgrywającej się na pierwszym planie love story, w którą uwikłani są: Józek (Sebastian Fabijański) – dezerter z carskiego wojska, agentka wywiadu I Brygady – Ola (Wiktoria Wolańska) z Ligi Kobiet Pogotowia Wojennego oraz Tadek (Bartosz Gelner), narzeczony Oli, ułan i członek Drużyn Strzeleckich. Ich spotkanie rozpocznie burzliwy romans, który wystawi relacje bohaterów na wielką próbę. Oprócz postaci fikcyjnych w filmie pojawiają się także figury znane z ksiąg historycznych.Kino Konesera (28.09)
„Smak Pho” to poruszająca opowieść o dziesięcioletniej Mai, która ukrywa przed kolegami z klasy tradycyjne drugie śniadanie, które co rano przygotowuje jej tata - wietnamski kucharz, wybitny specjalista od zupy pho, starający się znaleźć własną drogę w gnającej do przodu warszawskiej rzeczywistości. Kiedy jego wieloletni szef wróci do rodzinnego kraju, bohater będzie musiał się zmierzyć z wymaganiami nowego właściciela restauracji: opanowanie kolejnych umiejętności kulinarnych to jednak znacznie mniejsze wyzwanie niż samodzielne wychowywanie coraz bardziej dorosłej i niezwykle spostrzegawczej córki. Zdjęcia do filmu realizowane były w Niemczech i Polsce a główna aktorka jest laureatką nagrody „Młodzi i Film”.

W cyklu „Helios dla dzieci” będzie można w tym tygodniu (26-27.09) zobaczyć specjalne pokazy filmu „Tarapaty 2” połączone z szeregiem gier, zabaw i konkursów.


W ofercie pozostaje także cały szereg innych, ciekawych produkcji filmowych. Cały repertuar Helios w Outlet Park Szczecin: TUTAJ

Nie zapomnijcie oczywiście o możliwości wynajęcia sali – Przejmij kino ze swoją paczką, powrotu do przeszłości, tej trochę dalszej – Złota Kolekcja Filmowa. W tym tygodniu polecanym filmem jest „Casablanca”.

I na koniec pamiętajcie, że im wcześniej kupicie bilety, tym będą one tańsze. Cennik: 
TUTAJ

Kino Helios zaprasza na swoje strony: Szczecin Helios Outlet Park oraz Szczecin Helios CHR Kupiec.

 
Materiał sponsorowany
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia - Enea Astoria. Photos by Jan Rybaczuk