Dzisiaj jest: 27.10.2020, imieniny: Iwony, Noemi, Szymona

Kibice znów oddadzą krew

Dodano: miesiąc temu
Redakcja poleca!

Kwietniowa akcja fanów koszykówki z naszego miasta zakończyła się sukcesem.

Kibice znów oddadzą krew

Kibice biało-bordowych oddali prawie 10 litrów krwi. Teraz będzie kolejna okazja, by podzielić się z potrzebującymi tym bezcennym płynem. Drugą odsłonę „Bordowej krwi” zaplanowano na piątek (25.09.).
 

Krwiobus stanie o 13:00 pod halą OSiR przy ul. Pierwszej Brygady. „Bordowa krew” jest adresowana nie tylko do kibiców Spójni. Do akcji może dołączyć każdy zdrowy, pełnoletni mieszkaniec miasta. Wystarczy poświęcić trochę czasu – wypełnić ankietę, poddać się prostemu badaniu i podzielić z innymi tym cennym lekiem. Jednorazowo od dawcy pobiera się około 450 ml krwi. Kobiety mogą brać udział w takich akcjach minimum co 3 miesiące, a mężczyźni co 2. Krew można oddawać jednorazowo, kilkukrotnie z większymi przerwami albo systematycznie.
 

W związku z pandemią koronawirusa w całym kraju brakuje tego płynu – przede wszystkim dlatego, że liczba dawców jest mniejsza. Warto jednak wiedzieć, że przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa wciąż można bez przeszkód oddawać krew. Niezależnie od trwającej pandemii pacjenci nadal jej potrzebują. Ten bezcenny płyn jest wykorzystywany m.in. podczas operacji. To również ratunek dla ofiar wypadków. Zapasy krwi różnych grup muszą być uzupełniane na bieżąco. Jest to możliwe właśnie dzięki regularnej aktywności dawców.

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia - Enea Astoria. Photos by Jan Rybaczuk