Obowiązek taki nakłada ustawa z dnia 19 lipca 2019 roku.
Pod koniec 2019 r. radny Rady Miejskiej Wojciech Seredyński zwrócił się z zapytaniem w sprawie zwiększenia dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych jednostki samorządu terytorialnego, jakim jest Gmina Miasto Stargard. Teraz przypomniał, że mimo zapewnień ujętych w odpowiedzi na zapytanie, nadal brak jest efektów wdrożeniowych, o których mowa w ustawie o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. - W dalszym ciągu publikowane są na stronie internetowej Urzędu Miasta Stargard nie widoczne przez programy czytające skany dokumentów, tj. zarządzenia Prezydenta Miasta, sprawozdania z pracy Prezydenta Miasta i aktualne uchwały Rady Miejskiej- informuje Wojciech Seredyński.
Radny Rady Miejskiej zwrócił się do Prezydenta Miasta z prośbą do bieżącego generowania plików w formie, o której mowa w ustawie. Przypomniał również w trosce o finanse Miasta, że karze pieniężnej podlega podmiot publiczny, który w sposób nieuzasadniony i uporczywy nie zapewnia dostępności cyfrowej strony internetowej lub aplikacji mobilnej, nie sporządza i nie publikuje deklaracji dostępności i nie zapewnia dostępności cyfrowej strony podmiotowej Biuletynu Informacji Publicznej. - Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób z ograniczeniami zapytuję od kiedy będą na bieżąco generowane pliki w formie, o której mowa w ustawie- zwrócił się do Prezydenta radny Wojciech Seredyński.
Rafał Zając, Prezydent Stargardu zapewnił, że Urząd obecnie pracuje nad wprowadzeniem rozwiązania informatycznego, które spełni wszystkie wymogi wynikające z ustawy o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. - Testujemy różne dostępne rozwiązania w celu wybrania najlepszego. Niezwłocznie po zakończeniu testów i wybraniu najlepszego rozwiązania, zostanie ono udostępnione na naszych stronach- poinformował Prezydent Rafał Zając.
Tu jesteś:
- Wiadomości
- Stargard
- Miejska strona będzie przyjazna niepełnosprawnym