Dzisiaj jest: 3.12.2021, imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery

W mieście pojawiły się elektryczne hulajnogi do wypożyczenia

Dodano: rok temu Autor:
Redakcja poleca!

Łatwa, przyjemna i ekonomiczna- taka jest jazda elektryczną hulajnogą.

W mieście pojawiły się elektryczne hulajnogi do wypożyczenia

Na ulicach Stargardu pojawiły się urządzenia firmy Eroller, które można wypożyczyć za pomocą specjalnej aplikacji. Czy ten środek transportu przyjmie się w naszym mieście?

W piątek na stargardzkich ulicach, nagle bez wcześniejszych zapowiedzi, stanęły pierwsze elektryczne hulajnogi do wypożyczenia. Urządzenia pojawiły się m.in. przy poczcie na ul. Szczecińskiej, przy ul. A. Mickiewicza, Skarbowej, na Rynku Staromiejskim, przy ul. Piłsudskiego, na osiedlu Chopina i Pyrzyckim. W sumie aktualnie do wypożyczenia jest 15 elektrycznych hulajnóg.

Wypożyczenie elektrycznej hulajnogi jest bardzo proste. Instalujemy dedykowaną aplikację Eroller pobierając ją ze sklepu Google Play lub AppStore, rejestrujemy konto, płacimy i jedziemy. Odblokowanie hulajnogi odbywa się poprzez zeskanowanie kodu QR widocznego na hulajnodze, która po tym automatycznie się uruchomi. Po skończonej jeździe należy zrobić zdjęcie z aktualnym miejscem parkowania.

Do użytkowania hulajnogi nie potrzeba mieć prawa jazdy ani karty rowerowej. Urządzenie z napędem elektrycznym o mocy 250 W osiąga maksymalną prędkość 25 km/h. Hulajnoga posiada trzy tryby pracy; wolny do 10 km/h (ślimak), średni do 16 km/h oraz szybki do 25 km/h (piorun). Domyślnie hulajnoga jest ustawiona w trybie średnim.

Po skończonej jeździe można parkować w każdym miejscu publicznym, o ile jest to zgodne z przepisami prawa i nie utrudnia ruchu pieszym, rowerzystom ani innym pojazdom. Zabrania się parkowania w szczególności na środku chodnika, środku alejek, w obrębie skrzyżowania oraz przejścia dla pieszych, bez pozostawienia 1,5 metra przejścia. Niedozwolone jest parkowanie na ulicy oraz ścieżkach rowerowych.

Korzystanie z kasków i ochraniaczy jest opcjonalne i nieobowiązkowe, jednak właściciel sprzętu zaleca, by troszczyć się o swoje zdrowie. Jeżdżąc na hulajnodze użytkownik staje się uczestnikiem ruchu drogowego. - Wypadków nie powodują pojazdy, ale osoby poruszające się nimi, niezależnie czy to są hulajnogi, rowery, motocykle czy samochody- przypomina właściciel. Zabronione jest również korzystanie z hulajnogi przez 2 osoby jednocześnie, w tym dzieci.

Koszt odblokowania hulajnogi to 2 zł, a za minutę jazdy trzeba zapłacić 50 groszy.

 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Rodzinny Poranek Muzyczny - Na ludową nutę. GALERIA