Dzisiaj jest: 3.7.2020, imieniny: Anatola, Jacka, Mirosławy

Epidemia COVID-19. IV etap odmrażania gospodarki

Dodano: miesiąc temu Autor:
Redakcja poleca!

Już od 6 czerwca kolejna luzowanie obostrzeń z związku z IV etapem odmrażania gospodarki za czasów epidemii COVID-19.

Epidemia COVID-19. IV etap odmrażania gospodarki

Już od 6 czerwca kolejna luzowanie obostrzeń z związku z IV etapem odmrażania gospodarki za czasów epidemii COVID-19. Co tym razem powróci do względnej normalności? Gdzie jeszcze pozostaną obostrzenia?
 

Otwarte obiekty sportowe

Kolejny, już IV etap odmrażania gospodarki w związku z panującą epidemią rozpocznie się 6 czerwca. To właśnie od soboty działalność będą mogły wznowić branże sportowa i rozrywkowa. Otwarte zostaną baseny, siłownie, kluby fitness, parki rozrywki, sale zabaw dla dzieci czy możliwość zorganizowania wesela na 150 osób. Wciąż jednak wszędzie będzie zachowany reżim sanitarny.
O weselach do 150 osób pisaliśmy tutaj: „Epidemia COVID-19. Aktualne ograniczenia na ślubach i weselach

Siłownie podczas działalności we współczesnych czasach, będą musiały zadbać o 1,5 metrowe odległości między urządzeniami (w praktyce do dyspozycji ćwiczących mogą być dostępne co drugie lub trzecie urządzenie) oraz 2 metrowe odległości między ćwiczącymi. W obiekcie będzie mogła przebywać jedna osoba na 10 m2, a urządzenia i powierzchnie do ćwiczeń muszą być regularnie dezynfekowane.

W solariach maksymalna liczba klientów, którzy będą mogli w tym samym czasie przebywać na terenie takiego obiektu, będzie równa liczbie dostępnych kabin w solarium. Urządzenia po każdym użyciu będą dezynfekowane.

Na basenach będzie mogło przebywać liczba osób równa połowie maksymalnego dopuszczalnego dla obiektu obłożenia, lecz nie więcej niż 150 osób. Na jednym torze będą mogły przebywać maksymalnie 4 osoby. 2-metrowy dystans będzie obowiązywał w szatniach, kolejkach i innych miejscach na terenie pływalni. Wśród zaleceń znalazły się informacje o korzystaniu z jacuzzi pojedynczo i maksymalnie 2 osobach w saunie.

W salach zabaw dzieci będą musiały przebywać bez butów i konieczna będzie zmiana skarpetek na czyste. Dostępne będą tylko zabawki, których możliwa będzie dezynfekcja. Opiekunowie będą posiadać ochraniacze na obuwie. Cała sala będzie przynajmniej dwukrotnie w ciągu dnia dezynfekowana (w związku z czym mogą wystąpić przerwy techniczne w funkcjonowaniu takich obiektów).

 

Kultura i rozrywka, konferencje oraz infrastruktura leśna wracają 6 czerwca


Od 6 czerwca swoją działalność będą mogły wznowić także kina, sale koncertowe czy teatry. Warunkiem tutaj będzie maksymalnie 50% obłożenie Sali. Uczestnicy koncertów, spektakli i seansów będą mieli obowiązek zakrywania ust i nosa.

Dla przedsiębiorców dopuszczalne będzie organizowanie targów, konferencji, wystaw, kongresów i innych spotkań biznesowych. Będzie tam obowiązywał limit 1 osoby na 4 m2.

Także od 6 czerwca znów swobodnie będzie można korzystać z infrastruktury znajdującej się w parkach i lasach. Mowa tutaj np. o miejscach na ogniska, do biwakowania i inne miejsca do aktywnego wypoczynku, a także otwarte zostaną ścieżki edukacyjne.

Warto przypomnieć, że pracodawcy wciąż będą zobligowani do zapewnienia swoim pracownikom podstawowych środków bezpieczeństwa – rękawiczek jednorazowych i płynów do dezynfekcji.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Górnik Łęczna. GALERIA