Dzisiaj jest: 3.7.2020, imieniny: Anatola, Jacka, Mirosławy

Epidemia COVID-19. Aktualne ograniczenia na ślubach i weselach

Dodano: miesiąc temu Autor:

Jesteśmy w trakcie kolejnej fala znoszenia obostrzeń, wprowadzanych w związku z epidemią Covid-19.

Epidemia COVID-19. Aktualne ograniczenia na ślubach i weselach

Kolejną grupą osób, które mogą odetchnąć z ulgą są przyszłe małżeństwa, a wraz z nimi domy weselne i inne lokale organizujące wesela. Zmiany także na ślubach w Urzędach Stanu Cywilnego.
 

Więcej osób w Urzędzie Stanu Cywilnego

Zwiększono limit osób, które mogą przebywać na uroczystości ślubnej przeprowadzanej w Urzędzie Stanu Cywilnego. Do tej pory było to zaledwie kilka osób. Obecnie oprócz młodej pary, świadków i fotografa, na sali może przebywać jeszcze maksymalnie 25 zaproszonych gości. Pomiędzy nimi powinien zostać zachowany zalecany odstęp między osobami, a także uczestnicy uroczystości powinni zasłaniać usta oraz nos.
 

Wesela znów z dużą liczbą gości

Nareszcie z ulgą mogą też odetchnąć domy i sale wesele czy restauracje, organizujące imprezy z tej okazji. Podobnie jak młode pary, które pragnęły cieszyć się wstąpieniem na nową drogę życia w gronie całej rodziny i przyjaciół. Jak będzie wyglądało wesele po nowemu?

Od 6 czerwca na weselach i uroczystościach rodzinnych, będzie mogło przebywać do 150 osób (nie licząc obsługi imprezy). Weselnicy nie będą zobowiązani do noszenia maseczek, ale obsługa imprezy już tak. Na 15 gości ma być przydzielony jeden kelner, który będzie obsługiwał wyłącznie ich.
W przypadku ślubów plenerowych nie będzie obowiązywał limit osób, za to konieczny będzie dystans 1 metra.
Na jednego gościa weselnego mają przypadać 4 mery kwadratowe w lokalu, a w przypadku bankietu stojącego – 2 metry kwadratowe. Przy stołach ma być 20% mniej miejsc niż standardowo, a goście będą sadzani w odpowiednich odległościach od siebie. Między stołami konieczny będzie dystans minimum 1,5 metra.
Zalecane będzie przesiadywanie przy jednym stoliku bliskiej rodziny i osób z jednego gospodarstwa rodzinnego. Wśród zaleceń znalazły się też umieszczanie gości po jednej stronie stołu oraz odległości pomiędzy nimi 40-50 cm.
Przy wejściu do obiektu powinny znajdować się maty dezynfekcyjne, a dla wszystkich gości i pracowników mają być dostępne środki do dezynfekcji (przy wejściu, na sali jadalnej czy przy wyjściu z toalety). Zabronione będą suszarki nadmuchowe, a dla gości mają być przygotowane ręczniki jednorazowe.

W jednym obiekcie będzie mogło być organizowane więcej niż jedno wesele, pod warunkiem zorganizowania oddzielnych toalet dla każdego z nich. Każda impreza będzie miała również swoją obsługę, bez możliwości mieszania załogi.

 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Górnik Łęczna. GALERIA