Dzisiaj jest: 3.7.2020, imieniny: Anatola, Jacka, Mirosławy

Kamienica z nowym blaskiem

Dodano: miesiąc temu

Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego jeszcze w tym roku planuje termomodernizację jednego z budynków w centrum miasta.

Kamienica z nowym blaskiem

Tym razem wyremontowana zostanie kamienica przy ul. M. Konopnickiej 8. Lokatorzy zyskają centralne ogrzewanie i ciepłą wodę z miasta. Zmieni się także wygląd elewacji.
 

Inwestycja przede wszystkim zwiększy bezpieczeństwo i komfort mieszkańców. Z kranów popłynie ciepła woda z sieci miejskiej. Dzięki centralnemu ogrzewaniu i dociepleniu ścian budynku łatwiej będzie utrzymać odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach. Zakres prac jest szeroki. Wymienione zostaną okna i drzwi, a w mieszkaniach powstaną toalety. Dodatkowo poprawi się wygląd klatki schodowej – remont obejmie ściany, sufity oraz schody. Z zewnątrz docieplone ściany pokryje nowa elewacja. Dzięki temu poprawi się estetyka w tej części miasta.
 

Termomodernizacja kamienicy przy ul. M. Konopnickiej 8 najprawdopodobniej zakończy się jeszcze w tym roku. STBS sukcesywnie realizuje inwestycje w różnych częściach miasta. W 2019 r. blask odzyskały kamienice: przy pl. Św. Ducha 26, ul. S. Czarnieckiego 19, ul. Bogusława IV 22 i ul. Wojska Polskiego 78a. Wartość ubiegłorocznych prac to ponad 1 600 000 zł.

Z kolei w 2021 r. spółka planuje kolejne remonty – nowy wygląd i funkcjonalność mają zyskać budynki przy ul. M. Konopnickiej 2, 3 i 10.

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Górnik Łęczna. GALERIA