Dzisiaj jest: 8.7.2020, imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety

PCK w Stargardzie apeluje o oddawanie krwi

Dodano: 3 miesiące temu

W sytuacji walki z koronawirusem oraz rosnącej liczby chorych na oddziałach zakaźnych, dramatycznie spadła ilość krwi niezbędnej dla szpitali w Polsce i regionie.

PCK w Stargardzie apeluje o oddawanie krwi

Banki krwi alarmują także o swoich kurczących się zapasach. Honorowi dawcy ze stargardzkiego PCK kierują więc swój apel o oddawanie krwi  do  wszystkich, którzy mogą w ten sposób wspomóc szpitale, tworzące obecnie pierwszą linię frontu,  zmagając się z pandemią SARS- CoV2.  Z tego powodu częściej niż zwykle dostępny będzie w mobilny punkt poboru krwi.
 

Specjalny autobus, w którym można oddać krew zaparkuje na stargardzkim Placu Wolności w poniedziałki i piątki, zawsze w godzinach od 8.30. do 12.00.

W sytuacji znacznego spadku ilości krwi, wykorzystywanej w leczeniu skutków zakażenia koronawirusem, PCK apeluje do wszystkich osób, które są zdrowe, nie przebywały w towarzystwie zakażonych lub za granicą, aby zgłaszali się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecini lub jego Oddziałów Terenowych. Wszystkie placówki podległe Regionalnemu Centrum wprowadziły drobiazgowe procedury bezpieczeństwa sanitarno- epidemiologicznego ograniczając zagrożenia tak, by oddawanie krwi  miało miejsce w bezpiecznych warunkach.

 

Razem z PCK apelujemy zatem o składanie wizyt w krwiobusie na Placu Wolności, w poniedziałki i piątki od 8.30. do 12.300. W obecnych  warunkach walki z epidemią, każda porcja oddanej krwi ma swoje doniosłe znaczenie.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Górnik Łęczna. GALERIA