Dzisiaj jest: 29.3.2020, imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Miliony od WOŚP na walkę z koronawirusem

Dodano: 4 dni temu Autor:
Redakcja poleca!

Jurek Owsiak i jego Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz kolejny włącza się w pomoc w walce z epidemią koronawirusa.

Miliony od WOŚP na walkę z koronawirusem

Tym razem zamówili 50 tysięcy pakietów ochronnych o wartości około 16 milionów złotych.

WOŚP w niedzielę 22 marca złożył zamówienie na 50 tysięcy Indywidualnych Pakietów Ochrony Biologicznej (IPOB). Mają one zwiększyć bezpieczeństwo lekarzy i całego personelu medycznego, odpowiedzialnego za ratowanie zdrowia i życia obywateli zarażonych koronawirusem. Fundacja na ten cel przeznaczy około 16 milionów złotych, które mają częściowo pochodzić ze środków zebranych w ramach 1% podatku, a częściowo ze zbiórki 28. Finału WOŚ.

Co znajdzie się w zestawie IPOB?
W skład każdego zestawu IPOB wchodzi kompletny kombinezon ochronny Tyvek Classic z dodatkowymi butami, panoramiczne gogle ochronne umożliwiające jednoczesne noszenie szkieł korekcyjnych, 2 pary rękawiczek nitrylowych Supreno, maska o właściwościach ochronnych w klasie P3 z filtrem mechanicznym i zaworem oddechowym posiadająca certyfikat wyrobu medycznego oraz worek na odpady medyczne. Konfiguracja zestawu pozwala na pełne zabezpieczenie jednej osoby na czas wykonywania swoich obowiązków w kontakcie z potencjalnie chorobotwórczymi mikroorganizmami. Najważniejszym elementem całego zestawu jest unikalna półmaska ochronna 3P.
 – źródło wosp.org.pl

Realizacja zamówienia ma nastąpić w przeciągu kilkunastu dni tak, aby jak najszybciej sprzęt trafił do placówek medycznych. Fundacja natychmiast rozpocznie dystrybucję zestawów do ustalonych z Ministerstwem Zdrowia wybranych placówek.

Oprócz zestawów IPOB, Fundacja zdecydowała się na zakup specjalistycznego analizatora laboratoryjnego, pozwalającego wykonywać testy na koronawirusa. Urządzenie zostanie przekazane do Centralnego Laboratorium Badań Genetycznych w Onkologii Dziecięcej ONCOLAB im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łodzi. Dzięki temu laboratorium to, zostanie włączone do sieci laboratoriów wykonywujących testy na panującego koronawirusa. Sprzęt ten zwiększy wydajność placówki w ilości przeprowadzanych testów.
Dodatkowo WOŚ stworzy fundusz interwencyjny skierowany do partnerów biznesowych Fundacji oraz przedsiębiorstw chcących zaangażować się w walkę z koronawirusem. Ma on na celu finansowanie kolejnych zakupów wyposażenia medycznego dla placówek walczących z epidemią wirusa.

Wcześniej Fundacja za blisko 4 miliony złotych zdecydowała się na zamówienie 150 specjalistycznych łóżek szpitalnych na stanowiska intensywnej opieki medycznej. Trafią one do szpitali do końca kwietnia.

Łącznie Fundacja na walkę z koronawirusem na ten moment przeznaczy około 20 milionów złotych.

 

Źródło: WOŚP
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Bieg Tropem Wilczym 2020. GALERIA