Dzisiaj jest: 4.7.2020, imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda

Epidemia COVID-19 - wprowadzone zostają ograniczenia w przemieszczaniu!

Dodano: 3 miesiące temu Autor:

Na dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu kolejnych ograniczeń w związku z panującą epidemią koronawirusa.

Epidemia COVID-19 - wprowadzone zostają ograniczenia w przemieszczaniu!

Na konferencji prasowej po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego, premier Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu kolejnych ograniczeń w związku z panującą epidemią koronawirusa.

Premier poinformował, że wprowadzone zostają ograniczenia w przemieszczaniu się, obowiązujące od środy 25 marca aż do 11 kwietnia. Z ograniczenia w przemieszczaniu się wyłączone mają być sprawy ważne życiowo – wyjście po zakupy, z psem na spacer, do apteki czy do pracy. Nie będzie obejmował też dotarcia do osób starszych czy potrzebujących. Zakaz wychodzenia z domu ma do minimum ograniczyć niepotrzebne przemieszczanie się.

Nowe wytyczne mają dotyczyć także ograniczeń w komunikacji zbiorowej tak, aby w pojazdach tylko co drugie miejsce było zajęte.
Jednocześnie obowiązuje zakaz zgromadzeń powyżej 2 osób – wyjątkiem jest tutaj rodzina.

Kolejna porcja ograniczeń, ma wpłynąć na zahamowanie wciąć rosnącej liczby potwierdzanych przypadków zachorowań na koronawirusa.

Nowe obostrzenia mogą spowodować większą ilość patroli służb miejskich (policji czy straży miejskiej) na ulicach miasta, które będą starały się kontrolować niesfornych obywateli oraz informować o wprowadzonych ograniczeniach dotyczących zgromadzeń czy poruszania się.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Górnik Łęczna. GALERIA