Dzisiaj jest: 1.4.2020, imieniny: Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta

Wykładowcy i studenci Szczecińskiej Szkoły Wyższej Collegium Balticum organizują akcję wsparcia szpitali walczących z koronawirusem. Do akcji włączył się także szpital w Stargardzie

Dodano: tydzień temu

Nie możemy siedzieć bezczynnie.

Wykładowcy i studenci Szczecińskiej Szkoły Wyższej Collegium Balticum organizują akcję wsparcia szpitali walczących z koronawirusem. Do akcji włączył się także szpital w Stargardzie

Natychmiast musimy pomóc i wiemy jak to zrobić- tymi słowami studenci oraz wykładowcy szczecińskiego Collegium Balticum apelują do mieszkańców regionu o finansowe wsparcie szpitali, które na Pomorzu Zachodnim tworzą pierwszy front walki z koronawirusem.  Do akcji organizowanej przez uczelnię dołączył  także szpital powiatowy w Stargardzie.
 

Na pytanie, jak można pomóc odpowiedziały szybko Szpital MSWiA oraz Szpital Wojewódzki, pełniący obecnie rolę zakaźnego przy Arkońskiej w Szczecinie.  Szpitale proszą o każdą formę wsparcia, jednak najbardziej oczekiwaną jest pomoc finansowa. Studenci wraz z kadrą akademicką Collegium Balticum, apelują więc o wpłacanie dowolnych, najmniejszych nawet kwot na konta wskazane przez  szpitale. Swoje konta placówki udostępniły po formalnych uzgodnieniach z organizatorami akcji.
 

To może być doskonała forma podziękowania przemęczonym pracownikom służb medycznych, którzy przez całą dobę walczą z ekspansją koronawirusa w szpitalach, jednostkach wojskowych i na granicach. Solidarnym gestem dobrej woli można ich wesprzeć, tym bardziej że wszelkie rezerwy pieniężne potrzebne w placówkach na walkę z pandemią potrzebne będą jeszcze  długo. Pieniądze są niezbędne do pilnych zakupów odkażających środków chemicznych i odzieży ochronnej.
 

Uczelnia zapowiada, że bardzo mocno włączy się do  działań, zainicjowanych przez swoich wykładowców i studentów.
 

Wpłat na rzecz Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie, przekształconego w jednoimienny szpital zakaźny można dokonywać na numer konta: Bank PEKAO S.A. 90 1240 6292 1111 0010 7358 5182. W tytule prosimy wpisać: "darowizna" 
 

Finansowo można również wesprzeć Samodzielny Niepubliczny Zakład Opieki MSWiA w Szczecinie, dokonując dowolnej wpłaty na konto szpitala: BGK 21 1130 1176 0022 2137 2520 0010,  tytułem przelewu „darowizna na cele statutowe”.
 

Do akcji Collegium Balticum włącza się również Samodzielny Publiczny Wielospecjalistyczny ZOZ w Stargardzie udostępniając konto do wpłat na rzecz wzmocnienia bezpieczeństwa epidemiologicznego szpitala.  Powiatowy szpital w Stargardzie wesprzeć można wpłacając konto: 70 1130 1176 0022 2031 5920 0006 tytułem  „darowizny na cele statutowe”.
 

Przedsięwzięcie w imieniu Collegium Balticum organizują: dr Paulina Kowalska- opiekunka grupy magisterskiej Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Anna Szymańska, Przewodnicząca Samorządu Studenckiego filii uczelni w Stargardzie oraz Agata Baryła, Wicekanclerz uczelni. Więcej informacji można uzyskać, dzwoniąc pod numer: 661 012 220. Organizatorzy prosząc o udział w akcji przypominają, że w obecnej sytuacji liczy się każda złotówka przekazana na rzecz szpitali.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Bieg Tropem Wilczym 2020. GALERIA