Dzisiaj jest: 22.9.2020, imieniny: Maury, Milany, Tomasza

Jeśli możesz #zostanwdomu i… eksploruj światy dzięki grom MMO!

Dodano: 6 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

Postępująca epidemia koronowirusa drastycznie zmienia naszą codzienność.

Jeśli możesz #zostanwdomu i… eksploruj światy dzięki grom MMO!

Zewsząd jesteśmy zasypywani słusznymi komunikatami, abyśmy w miarę możliwości do maksimum ograniczyli kontakty międzyludzkie i pozostali w domach. Gry planszowe czy Netflix są świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu we własnych „czterech ścianach”. Jeśli jednak lubisz spędzać czas przy komputerze i chciałbyś mieć wpływ na akcję, która rozgrywa się na ekranie polecam sięgnięcie do gier z gatunku MMO.

Czym są gry MMO?
Gry MMO z angielskiego Massive Multiplayer Online są wieloosobowymi grami komputerowymi, w których dzięki Internetowi, możemy grać z tysiącami ludzi z całego świata! Ostrzegam taka rozgrywka potrafi skutecznie wciągnąć na wiele godzin, a wbudowany w gry czat pozwala zawrzeć naprawdę ciekawe znajomości.

W co warto zagrać?
Poniżej prezentuje mój subiektywny wybór najbardziej popularnych gier MMO z serii RPG (role playing game – odgrywanie ról), czyli obecnie chyba najpopularniejszego gatunku gier MMO.
The Lord of The Rings – gra dla fanów uniwersum J.R.R. Tolkiena. W związku z tym, że na rynku jest już trochę czasu graficznie może nie zachwyca, ale daje graczowi możliwość zanurzenia się w pełen kolorytu świat Śródziemia przedstawiony chociażby w filmowej trylogii Władca Pierścieni. Mamy do wyboru cztery klasyczne rasy czyli człowieka, elfa, krasnoluda i hobbita. Poza nimi istnieje też konieczność wyboru jednej z dziewięciu klas postaci, z których każda posiada własne unikalne zdolności. Podstawowa wersja gry jest darmowa, jeśli natomiast chcemy odblokować wszystkie możliwości niezbędny będzie zakup odpowiednich dodatków. Gra jest w całości po angielsku.
Path of Exile -  gra to tak zwany hack’n’slash, najprościej mówiąc chodzi tutaj o wykonywanie zadań i zabijanie potworów. Jeśli kiedykolwiek grałeś w Diablo doskonale odnajdziesz się w Path of Exile. Gra jest cały czas rozwijana, posiada 7 klas postaci, a nadchodzący dodatek ma dodać kolejne. Świat jest intrygujący i tętniący życiem, a niesłabnąca popularność świadczy o tym, że jest to tytuł, w który naprawdę warto zagrać. Gra jest dostępna do pobrania za darmo i jest w całości po angielsku.
Guild Wars 2 – Jedna z najpopularniejszych gier z tego gatunku. Jej niezaprzeczalnym atutem jest oryginalny tętniący życiem świat, który jest nieustannie rozbudowywany przez twórców. W grze dostępnych jest pięć ras (o dziwo nie są to jak zazwyczaj elfy, krasnoludy itp.) i 9 profesji. Każda profesja to odmienny styl prowadzenia rozgrywki. Ciekawym jest również fakt, że każda z ras rozpoczyna grę w innym miejscu na mapie świata, która nawiasem mówiąc jest ogromna! Na ten moment gra składa się z wersji podstawowej i dwóch dodatków z czego wersja podstawowa jest darmowa, a dodatki są jednorazowo dodatkowo płatne i znacząco wzbogacają rozgrywkę. Gra jest w całości po angielsku.

Inne ciekawe gry z trybem multiplayer
Hearthstone/Gwint – dwie popularne gry karciane jedna w uniwersum Warcrafta a druga w uniwersum naszego rodzimego Wiedźmina. W obu grach celem jest skompletowanie talii skutecznej w walce z innymi graczami. Mamy do wyboru kilka klas postaci różniących się stylem gry i choć zasady w grach są podobne różnią się w kilku ważnych aspektach. Gry są w darmowe i w pełni spolszczone.
League of Legends -  zdecydowanie najpopularniejsza gra typu MOBA, czyli taka w której musimy zniszczyć bazę przeciwnika jednocześnie broniąc swojej. Po obu stronach barykady staje taka sama liczba graczy, którzy robią wszystko by zniszczyć przeciwnika. W grze dostępnych jest ponad 100 grywalnych bohaterów z różnorakimi umiejętnościami. Akcja gry jest dynamiczna i emocjonująca, a drużyny często porozumiewają się nie tylko za pomocą czatu, ale także innych komunikatorów głosowych, by lepiej zgrać wspólne akcje mające osłabić przeciwnika. Gra jest darmowa i dostępna w całości po polsku.

Gry MMO mogą być naprawdę ciekawą opcją na spędzenie wolnego czasu. Jeśli doskwiera nam nuda czy samotność. bez problemu znajdziemy tam ludzi chętnych by wspólnie podbić świat lub powalczyć.
Dlatego raz jeszcze apeluję Czytelniku, bądź rozsądny, a jeśli tylko możesz #zostanwdomu i nie daj się epidemii!

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Weekend Seniora - Fotorelacja