Dzisiaj jest: 5.6.2020, imieniny: Bonifacego, Kiry, Waltera

Jeśli możesz #zostańwdomu i… spędź czas z Netflixem!

Dodano: 3 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

W związku z szerzącą się pandemią,

Jeśli możesz #zostańwdomu i… spędź czas z Netflixem!

która paraliżuje obecnie większość państw w Europie i na świecie władze zachęcają mieszkańców do zadbania o swoje bezpieczeństwo i pozostania w domu aż do odwołania wprowadzonego niedawno stanu wyjątkowego. Czas spędzony w domu nie musi być ospały i nieproduktywny, ponieważ jest to świetny czas na, na przykład, nadrabianie serialowych i filmowych zaległości. Dzisiaj prezentujemy państwu po pięć propozycji seriali oraz filmów dostępnych na platformie Netflix, które pomogą przezwyciężyć nudę. 

Seriale 

„Sherlock” (2010-2017) 
Znany nam wszystkim detektyw Sherlock Holmes powrócił w kolejnej odsłonie, tym razem z akcją umieszczoną w XXI wieku. Historie o których mogliśmy czytać w książkach Arthura Conan-Doyle’a przełożone zostały na nowoczesne realia, dając widzowi możliwość spojrzenia na te sprawy kryminalne z całkiem innej strony. Serial produkowany przez brytyjską stację BBC pochwalić może się świetną oglądalnością na całym świecie, w której osiągnięciu na pewno pomogli świetni główni aktorzy, mistrzowski scenariusz i niezapomniany soundtrack. 


„Nawiedzony dom na wzgórzu” (2018-) 
Teraz pora na coś dla fanów horrorów. Ten krótki, jednosezonowy serial opowiada o losach wielodzietnej rodziny, która decyduje się przeprowadzić do nowego domu, który okazuje się być nawiedzony. Starodawna budowla skrywa wiele mrocznych sekretów gotowych prześladować rodzinę przez wiele kolejnych lat ich życia. Najlepiej oglądać go z drugą osobą gotową potrzymać nas za rękę, kiedy na ekranie pojawi się kolejny duch. Serial oprócz świetnych zdjęć powala także idealnie dopasowaną do sytuacji i budującą napięcie muzyką. 


„The Crown” (2016-) 
Serial ten w bardzo dokładny i dosadny sposób opowiada o życiu angielskiej rodziny królewskiej, skupiając się przede wszystkim na postaci królowej Elżbiety II. Pozwala on widzowi przyjrzeć się rządzącym z innej, bardziej prywatnej strony, podpartej opowieściami oraz zapiskami medialnymi. „The Crown” pochwalić może się wieloma nominacjami do ważnych nagród w kategoriach aktorskich. 


„Good Girls” (2018-)
Serial „Good Girls” skupia się on na postaciach trzech dojrzałych kobiet, które przypadkiem wplątały się w nielegalny, narkotykowy biznes. Za wszelką cenę próbują się z niego wyplątać, jednocześnie mając przed sobą kolejne kuszące propozycje zarobku. Ta komediowa produkcja świetna jest do obejrzenia przy spędzaniu wieczoru w babskim gronie.  „Glee” (2009-2015) 
Na koniec propozycja rozrywkowego seansu dla całej rodziny. „Glee” opowiada historię grupy nastolatków, którzy zdecydowali się utworzyć szkolny chór. Nie jest niestety łatwo zrobić to w szkole, w której członków kół zainteresowań traktuje się jak osoby najgorszego sortu. Serial uczy samoakceptacji, szanowania innych czy doceniania otaczającego nas świata. Obsada może pochwalić się świetnymi głosami, które są po mistrzowsku wykorzystywane w coverach popularnych piosenek z różnych lat oraz rozmaitych gatunków muzycznych. Filmy 

„Zodiak” (2007)
David Fincher znany jest ze świetnych, trzymających w napięciu scenariuszy obracających się wokół znanych na całym świecie spraw kryminalnych. W tym filmie podjął się opisania sprawy seryjnego mordercy o pseudonimie Zodiak, który w latach 80. terroryzował San Francisco. Prawdziwy sprawca tych makabrycznych wydarzeń nie został odnaleziony do dzisiaj, ale fabuła oraz atmosfera poszukiwania prawdy wciągają widza tak bardzo, że ponad dwugodzinny seans mija niesamowicie szybko. 

„Nie otwieraj oczu” (2018)
Z dnia na dzień ludzie na całym świecie zaczynają czuć chęć zamordowania samych siebie oraz ludzi na około. Wydaje się to mieć związek z jakąś nieodkrytą siłą, która wisi w powietrzu i której ujrzenie zmienia ludzi w potwory. Malorie (w tej roli świetna Sandra Bullock) razem z dwójką dzieci usiłuje dostać się do bezpiecznego punktu, w którym nie będą dłużej ścigani przez ową siłę. Przeprawa nie będzie łatwa, ponieważ ani ona ani dzieci nie mogą w jej trakcie otwierać oczu. Film nie jest długi, ale cały czas trzyma w napięciu. 

„Druhny” (2011) 
„Druhny” to kolejna propozycja na chwile przyjemnie spędzone z mamą lub siostrą. Jest to lekka komedia opowiadająca historię rywalizujących o względy panny młodej druhen. Śledzimy ich losy podczas całych przygotowań do ceremonii oraz wieczoru panieńskiego, który wyszedł gorzej niż mogłyby się tego spodziewać. Oprócz wielu śmiesznych momentów film potrafi także nieźle wzruszyć. 


„Kac Vegas” (2009) 
Nie wiem czy jest jeszcze na tym świecie jakiś fan komedii, który nie widział „Kac Vegas”. Jest to film pełen absurdów i szalonych sytuacji, które na pozór nigdy nie mogłyby się wydarzyć. Grupa przyjaciół wyjeżdża na wieczór kawalerski do Vegas, który kończy się olbrzymim kacem, tygrysem w łazience, zaginionym panem młodym i totalną pustką w głowie. Jest to seans dla starszych widzów, ale także możemy go obejrzeć w rodzinnym gronie. 

„The Social Network” (2010)
„ The Social Network” w dogłębny i ciekawy sposób opowiada o losach założyciela FaceBooka a bardziej wszystkich, którzy w powstawaniu tej sieci społecznościowej brali udział. Miłość, przyjaźń, nienawiść i zdrada własnych ideałów mieszają się tutaj tak dobrze, że na pozór nudny temat wciąga nas na tyle, że mamy ochotę sami go zgłębić już po seansie. Nie jest to prosty w przekazie film, więc lepszy jest on dla fanów zabaw intelektualnych niż czystej rozrywki. 


 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Odmrażanie turystyki. Senior+ w Przelewicach. GALERIA