Dzisiaj jest: 30.5.2020, imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Zielona oaza na Pyrzyckim

Dodano: 3 miesiące temu

Nowość w naszym mieście.

Zielona oaza na Pyrzyckim

Na placu zabaw przy ul. Armii Krajowej pojawią się zielone miejsca wypoczynku. To ławki zaaranżowane tak, by odpoczynek był bardziej komfortowy. Dodatkowo na placu będą nowe sprzęty – wśród nich m.in. huśtawka rodzinna.
 

Inwestycja na os. Pyrzyckim to zwycięski projekt Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego. Z placu zabaw przy ul. Armii Krajowej już teraz chętnie korzystają mieszkańcy w różnym wieku. Niedługo będzie to jeszcze ciekawsze miejsce. Dzieci dostaną do dyspozycji nowe zestawy zabawowe oraz stół do gry w piłkarzyki. Ciekawym pomysłem jest koparka, którą znają już dzieci odwiedzające Park Jagielloński. Kolejna pojawi się na os. Pyrzyckim. Inna zupełnie nowa propozycja to tzw. huśtawka rodzinna. Jednocześnie może z niej korzystać małe dziecko wraz z opiekunem.
 

Nieco starsi mieszkańcy będą mogli wypocząć na specjalnych zielonych miejscach. To ławki zaaranżowane wśród roślin różnych gatunków i o różnej wysokości. Na os. Pyrzyckim zaplanowano dwa takie zestawy – każdy z trzema ławkami. Podczas spotkania z projektantem stargardzianie rozmawiali o nasadzeniach w tym miejscu. Na całym terenie placu pojawią się też dodatkowe ławki, kosze na śmieci i stojak na rowery. Wyjątkowo będzie wyglądało prawie 30 klonów. Ich lokalizacja również była tematem rozmów uczestników konsultacji.

Wartość projektu to 300 000 zł. Z nowego wyposażenia mieszkańcy będą mogli korzystać jeszcze w tym roku. Najprawdopodobniej najmłodsi pobawią się tam już w najbliższe wakacje.
 

Zdjęcia: UM w Stargardzie/archiwum

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Rafał Trzaskowski w Stargardzie. Photos by Jan Rybaczuk