Dzisiaj jest: 22.1.2021, imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego

Spędzaj Czas Kulturalnie. [ 6 - 19 marca].

Dodano: rok temu Autor:

Stargardzkie Centrum Kultury zaprasza miłośników dziesiątej muzy na zaplanowane w okresie od 6 do 19 marca seanse filmowe, ale też inne wydarzenia kulturalne, które czekają stargardzian już niebawem.

Spędzaj Czas Kulturalnie. [ 6 - 19 marca].
Stargardzkie maluchy mają w czym wybierać, w kinie w dalszym ciągu czeka na nich:

„SONIC. Szybki jak błyskawica” 
Ten film powstał na podstawie popularnej serii gier platformowych od firmy SEGA. 
To historia najszybszego na świecie, niebieskiego jeża Sonika, który próbuje odnaleźć swoje miejsce na planecie Ziemia. W filmie, łączącym grę aktorską z animacją, Sonic i jego nowy przyjaciel Tom łączą siły, by stanąć oko w oko z geniuszem zła – doktorem Robotnikiem, planującym przejąć kontrolę nad światem.

Zawitają również nowości:

„Naprzód”, najnowsza produkcja studia Pixar. 
Film zabiera widza do bajkowego świata, którego bohaterowie nie zamieszkują średniowiecznych zamków, dworów, czy lasów. Tu życie toczy się w miejscu wzorowanym na amerykańskich przedmieściach, które tak dobrze znamy z filmów fabularnych, czy seriali. Spotkamy tutaj fantastyczne postacie wyciągnięte wprost z bajkowych krain — elfy, krasnale, jednorożce, centaury, syreny i smoki. 
Głównymi bohaterami są dwaj bracia Janek i Bogdan, którzy wpadają w tarapaty za sprawą niezwykłego, urodzinowego prezentu. 

„Turu. W pogoni za sławą.”
Kurka Turu nie potrafi składać jajek, co staje się źródłem żartów dla całego kurnika. 
Wszystko zmienia się, kiedy Isabel – emerytowana nauczycielka muzyki zabiera kwoczkę na swoją farmę. Tam też dochodzi do niebywałego odkrycia. Okazuje się, że Turu posiada niezwykły talent. Nie tylko potrafi mówić ludzkim głosem, ale również wspaniale śpiewać. Isabel jednak – z obawy, że inni ludzie mogą chcieć wykorzystać kurkę do własnych celów – postanawia zatrzymać jej sekret w tajemnicy. 

Dorosła część widowni wciąż jeszcze może się wybrać na film:

„Swingersi”
Nowy polski film z gwiazdorską obsadą, zobaczymy między innymi Barbarę Kurdej-Szatan, Antka Królikowskiego, Joannę Liszowską i Ilonę Ostrowską. 
Film opowiada o życiu seksualnym kilku par, w których związkach zaczęło robić się nudno. Każdy z bohaterów ma inne pragnienia i fantazje. 
Dorota chciałaby przeżyć płomienny romans, a jej partner Andrzej najchętniej nie rozstawałby się z konsolą do gier. Iwona i Fabian pracują w showbiznesie i aby osiągnąć sukces nie cofną się przed niczym. 
Wszyscy bohaterowie pewnej nocy zdecydują się na bardzo odważny krok i rzucą się w wir wspólnego szaleństwa. 

Na ekranie pojawią się też nowości:

„Sala samobójców. Hejter” to druga część nagrodzonego Srebrnymi Lwami, wielkiego przeboju z 2011 roku. 
Nominacja do Oscara dla „Bożego Ciała” sprawiła, że nowe dzieło Jana Komasy z miejsca znalazło się na szczycie najbardziej wyczekiwanych polskich premier 2020 roku. 
Tomek, grany przez Macieja Musiałowskiego, student prawa Uniwersytetu Warszawskiego, zostaje wydalony z uczelni za plagiat. Postanawia jednak ukrywać ten fakt przed światem i nadal pobiera pomoc finansową od rodziców Gabi Krasuckiej, przyjaciółki z dzieciństwa. 
Oczywiście oszustwo wychodzi na jaw, a skompromitowany Tomek planuje zemstę na Krasuckich. Wkrótce plan internetowego hejtera zaczyna nabierać coraz realniejszych kształtów, a droga do jego realizacji wiedzie przez wirtualny świat popularnej gry komputerowej. 

„W lesie dziś nie zaśnie nikt” to rodzimy horror z domkiem w środku lasu, grupą nastolatków, tajemnicą sprzed lat i żądnym krwi mordercą. Widzieliśmy to wiele razy. 
W oficjalnym zwiastunie nie brakuje krwi, przemocy a jest nawet nieco humoru.

„Zieja” to bardzo interesująca refleksja dotycząca legendarnego księdza Jana Ziei. 
Główny wątek fabuły stworzonej w filmie osnuty jest wokół rywalizacji tytułowego kapłana z majorem Służby Bezpieczeństwa. 
Wielką zaletą filmu jest aktorski wymiar: Andrzej Seweryn i Zbigniew Zamachowski - obaj nadają się doskonale do nakreślonych dla siebie ról: mądre spojrzenie Seweryna dobrze kompensuje z rozbieganym wzrokiem i nerwowością Zamachowskiego, a talentu aktorskiego nie można odmówić ani jednemu, ani drugiemu. 

12 marca w Czwartkowym Spotkaniu Klubu Filmowego zobaczymy film „Kanadyjskie sukienki”, w którym główną rolę zagrała Anna Seniuk – gość wieczoru.
Tuż po seansie Stargardzianie będą mogli porozmawiać z lubianą aktorką o wyzwaniach aktorskich i życiu poza sceną i planem filmowym. Pretekstem do rozmowy będzie książka „Nietypowa baba jestem”, szczera rozmowa prowadzona przez aktorkę z jej córką.

14 marca prosto ze sceny Metropolitan Opery w Nowym Jorku stargardzcy miłośnicy opery będą mieli okazję zobaczyć premierowe przedstawienie opery „Holender tułacz” Wagnera. Przedstawienie rozpocznie się o godzinie 18:55.

Przed nami również następujące wydarzenia, na które już trwa sprzedaż biletów: 

22 marca kolejne spotkanie z Orkiestrą Camerata Stargard. Tym razem utwory w tonacji „Klasyczna Wiosna”.

1 kwietnia z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru na scenie SCK zobaczymy sztukę „Pomoc domowa”. I tutaj ze względu na duże zainteresowanie organizator dołożył dodatkowy spektakl. 

Nie lada gratka szykuje się dla miłośników kabaretów, bo w czerwcu na scenie SCK zagości Kabaret Ani Mru Mru.
7 czerwca obejrzymy program: „CIRQUE DE VOLAILLE”

I mamy już pierwszą zapowiedź na jesień. 22 października Agencja Brussa zaprasza na spektakl „Pod dachami Paryża: Grand Orkiestra z Odessy”.

Szczegóły dostępne na stronach: http://sck.stargard.pl, http://kino.sck.stargard.pl, http://sck.stargard.pl/event/actual, https://web.facebook.com/stargardzkiecentrum.kultury/.
Wszystkie wydarzenia zamieszczamy również w Kalendarium portalu.Przypominamy, że kasa SCK jest czynna od godziny 11:00, a bilety teraz można kupić również w biletomacie znajdującym się w holu kina.

Przypominamy, że w ramach promocji „Facebookowe wtorki” we wtorki można oglądać filmy na 15 zł, wystarczy polubić na fb Kino SCK Stargard.

Szczegółowy plan imprez poniżej. Kliknięcie na plakat spowoduje jego powiększenie.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
4. rocznica śmierci Prezydenta Sławomira Pajora. FOTORELACJA