Dzisiaj jest: 1.4.2020, imieniny: Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta

Są problemy z odbiorem śmieci

Dodano: miesiąc temu Autor:

Od 1 stycznia obowiązek segregacji odpadów spoczywa nie tylko na osobach indywidualnych, ale również przedsiębiorcach.

Są problemy z odbiorem śmieci

Jak się okazuje ich odbiór w Stargardzie nie jest taki prosty.

Na problem zwrócił uwagę radny Rady Miejskiej Grzegorz Rybaczuk. Informuje on, że przeciągu ostatnich tygodni zgłosili się przedsiębiorcy prowadzący działalność handlową w centrum miasta, którzy chcieliby zrealizować spoczywający na nich obowiązek segregacji odpadów komunalnych poprzez zawarcie stosownych umów. - Przedsiębiorcy spotkali się z problemem, gdyż ich dotychczasowy odbiorca odpadów, MPGK, odmówiło im możliwości zawarcia umów na segregację odpadów informując, że nie świadczy usługi odbioru odpadów segregowanych z nieruchomości niezamieszkałych- mówi Grzegorz Rybaczuk. W jaki sposób przedsiębiorcy mają spełnić obowiązek segregacji?

Piotr Mync, Zastępca Prezydenta Stargardu informuje, że spółka MPGK w pierwszej kolejności zajęła się zorganizowaniem miejsc gromadzenia odpadów i doposażeniem nieruchomości w pojemniki do selektywnej zbiórki na nieruchomościach zamieszkałych, co jest obowiązkowym zadaniem gminy. - Konieczność przeorganizowania systemu selektywnej zbiórki odpadów na części zamieszkałej spowodowana była między innymi ubiegłoroczną nowelizacją ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach- informuje Piotr Mync.

MPGK przygotowało jednak rozwiązanie dla właścicieli nieruchomości niezamieszkałych, którzy chcieliby realizować obowiązek segregacji. Oprócz dotychczasowego zapewnienia zbiorczych gniazd pojemników do selektywnej zbiórki MPGK zaproponowało również dodatkową ofertę odbioru odpadów w systemie workowym. - System ten dedykowany jest małym podmiotom gospodarczym. Obecnie spółka prowadzi postępowanie przetargowe na zakup specjalnie oznakowanych worków, które będą dostępne za odpłatnością w Biurze Obsługi Mieszkańców przy ul. Bogusława 15. Ponadto MPGK opracowuje możliwość zwiększenia zakresu świadczonych usług dla małych i średnich przedsiębiorstw w zakresie odbioru odpadów komunalnych ulegających biodegradacji pochodzenia kuchennego- informuje Piotr Mync, Zastępca Prezydenta Stargardu.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Bieg Tropem Wilczym 2020. GALERIA