Dzisiaj jest: 30.5.2020, imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Powiat dołoży do ścieżek rowerowych

Dodano: 3 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Powiat Stargardzki udzieli pomocy finansowej Województwu Zachodniopomorskiemu na budowę ścieżki rowerowej na odcinku Storkowo-Ginawa w gminie Ińsko.

Powiat dołoży do ścieżek rowerowych

Powiat Stargardzki zobowiązał się do wspólnej realizacji projektu "Budowa sieci tras rowerowych Pomorza Zachodniego-Trasa Pojezierzy Zachodnich" wraz z Województwem Zachodniopomorskim. Realizatorem zadania jest Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie. Dotyczy ono odcinków Storkowo-Ginawa oraz Mosina-Isko. Powiat Stargardzki udzieli wkładu własnego w wysokości 7,5 proc. wartości wydatków kwalifikowanych najpierw na odcinek Storkowo-Ginawa w wysokości 173 467,65 zł. Odcinek Mosina-Ińsko jest dopiero na etapie przygotowania dokumentacji projektowej.

Trasa Pojezierzy Zachodnich będzie mieć ponad 420 km długości i przebiegnie przez malownicze obszary Pojezierzy Myśliborskiego, Choszczeńskiego, Ińskiego, Drawskiego i Szczecineckiego. Część trasy jest już gotowa, część wymaga oznakowania, a część jest projektowana. W naszym regionie trasa poprowadzi z Choszczna przez Dobrzany i wieś Kozy do Ińska. Trasa w kierunki Stargardu i Marianowa wymaga oznakowanie, a w projektowaniu jest ostatni fragment Marianowo-Kozy. Za Ińskie, gdzie odnogi Trasy Pojezierzy Zachodnich łączą się w jeden nurt, powstaje fragment między Storkowem, a Wiewieckiem.

Do turystyki rowerowej o lat zachęca Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. - Za każdym razem, gdy otwieraliśmy kolejne kilometry tras na Pomorzu Zachodnim, spotykaliśmy się z niezwykłym entuzjazmem- mówi Olgierd Geblewicz. - Nasi mieszkańcy i turyści poszukują tych rowerowych szlaków, gdzie wycieczka może być naprawdę długa. To świetny sygnał, bo wraz z finalizacją kolejnych inwestycji zainteresowanie trasami będzie jeszcze bardziej rosło- mówi Marszałek Województwa.

 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Rafał Trzaskowski w Stargardzie. Photos by Jan Rybaczuk