Dzisiaj jest: 28.9.2020, imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława

Jedziemy dla Agnieszki- miłośnicy off road'u zapraszają na terenowy tor przeszkód już w sobotę

Dodano: 8 miesięcy temu
Redakcja poleca!

Grono walczących o życie Agnieszki Szumskiej, dotkniętej rozległą chorobą nowotworową, powiększyło się o Stowarzyszenie 4X4 Zachodniopomorskie.

Jedziemy dla Agnieszki- miłośnicy off road'u zapraszają na terenowy tor przeszkód już w sobotę

Miłośnicy jazdy po bezdrożach zapraszają do udziału w imprezie, zaplanowanej w najbliższą sobotę 8 lutego. W jej trakcie kwestować będą na rzecz Agnieszki. Obok rywalizacji „terenówek” zaplanowano także atrakcyjne licytacje. Do wpłacania każdej kwoty na leczenie Agnieszki, za pośrednictwem strony www.siepomaga.pl/agnieszka-szumska zachęca równie gorąco Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska.
 

Imprezę pod hasłem „Jedziemy dla Agnieszki” pasjonaci bezdroży organizują w Przypólsku, niedaleko miejscowości Mosty w gminie Goleniów. Do dyspozycji jest tam profesjonalna trasa dla maszyn z napędem 4X4. Swoich sił spróbować mogą też właściciele odpowiednio przygotowanych aut „cywilnych”. Początek atrakcji w sobotę od 11.00. Wyjazd aut terenowych przewidziano o godz 10.00., spod siedziby firmy Autos w Strachocinie. Dla „cywilnych” miejsce zbiórki zostało wyznaczone na 11.00., przed firmą Marcotrans przy Usługowej 6. w Stargardzie. Niezmotoryzowani mogą wybrać się specjalnie podstawionym autobusem, który odjedzie również z Usługowej o 11.00. (powrót z imprezy ok. 17.). Terenowe zmagania na torze w Przypólsku zaplanowano ok. godz. 12.30. Wcześniej będzie można kibicować „Morsowaniu Twardzieli” w wodach Jeziora Lechickiego- na plaży w okolicach miejscowości Pogrzymie.

Sobotnim pokazom na torze w Przypólsku towarzyszyć będą licytacje, z których dochód przekazany zostanie dla Agnieszki. Baza miłośników off- road'u w Przypólsku będzie otwarta dla wszystkich od 11.00 do 17.00. Więcej informacji o imprezie (aktualizowanych na bieżąco) znajdziemy na profilu:

https://www.facebook.com/stowarzyszenie4x4zachodniopomorskie/
 

Z apelem o pomoc zwrócił się mąż pani Agnieszki Jarosław Szumski po ogłoszeniu diagnozy, która zabrzmiała dla niej jak wyrok: Guz mózgu- glejak wielopostaciowy o IV stopniu złośliwości. Wykryte sześć guzów uznano za nieoperacyjne. Nadzieja przyszła z Niemiec, gdzie tamtejsi lekarze gotowi są poddać chorą immunoterapii. Aby tak się stało, konieczne jest zebranie ponad 400 tys. zł. Najdrobniejsze nawet kwoty można przekazywać za pośrednictwem strony https://www.siepomaga.pl/agnieszka-szumska, klikając ikonkę „wesprzyj”
 

Miłośnicy bezdroży zachęcają do udziału w akcji, obiecując sobie „wykręcić” dla Agnieszki niemałe kwoty. Obok innych maszyn, na tor w Przypólsku ma wjechać także kołowy transporter opancerzony „Rosomak”, którego możliwości podniosą na wyższy poziom poprzeczkę sobotniej imprezy.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia - King Wilki Morskie. Photos by Jan Rybaczuk.