Dzisiaj jest: 30.5.2020, imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Oddaj krew – podaruj życie

Dodano: 4 miesiące temu

Kolejna okazja do pomocy potrzebującym.

Oddaj krew – podaruj życie

W środę (5.02.) od 8:30 do 13:00 w Ratuszu przy Rynku Staromiejskim będzie można oddać krew. W akcji wezmą udział urzędnicy oraz wszyscy chętni mieszkańcy. Punkt poboru tego bezcennego płynu zlokalizowany zostanie w Sali Ślubów.
 

Krew to jeden z najważniejszych leków wykorzystywanych w medycynie. To również prawdziwy skarb, ponieważ można ją uzyskać tylko od drugiego człowieka. Zapotrzebowanie na krew w całej Polsce jest duże. Transfuzje wykonywane są podczas skomplikowanych zabiegów transplantologii, onkologii, hematologii i chirurgii. Bardzo ważne jest systematyczne uzupełnianie zapasów krwi w szpitalach – to możliwe tylko dzięki ciągłemu zaangażowaniu dawców o różnych grupach.
 

W Stargardzie regularnie przeprowadzone są akcje poboru krwi. Bezcennym płynem dzielą się uczniowie, strażacy, policjanci i inni chętni mieszkańcy naszego miasta. Kolejna okazja do oddania krwi to środa (5.02.). Tym razem punkt poboru będzie w Sali Ślubów w Ratuszu przy Rynku Staromiejskim. Od 8:30 do 13:00 można przyjść, wypełnić ankietę, porozmawiać z lekarzem i – jeżeli nie ma przeciwwskazań – podzielić się tym drogocennym płynem. Dawcy powinni być zdrowi i mieć więcej niż 18, ale mniej niż 65 lat.
 

Organizatorem akcji jest Rejonowa Rada Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Stargardzie.

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Rafał Trzaskowski w Stargardzie. Photos by Jan Rybaczuk