Dzisiaj jest: 29.2.2020, imieniny: Lecha, Lutomira

Pomagają nie tylko cukrzykom

Dodano: miesiąc temu

Stowarzyszenie „Edukacja – Zdrowie – Aktywność” już od 2016 roku jest bardzo widoczne również w Stargardzie.

Pomagają nie tylko cukrzykom

Wspiera ludzi zmagających się m.in. z cukrzycą, chorobami układu krążenia i otyłością. Organizacja właśnie otworzyła swoją nową siedzibę. Dzięki przenosinom na teren szpitala (ul. Wojska Polskiego 27) pomoc będzie jeszcze bliżej potrzebujących.
 

E-Z-A to m.in. lekarze, pielęgniarki, dietetyk, nauczyciele i urzędnicy oraz pacjenci. Organizacja zrzesza także pacjentów.
 

Teraz wszyscy potrzebujący wsparcia będą mogli z niego skorzystać w ścisłym centrum Stargardu. Siedziba stowarzyszenia mieści się w budynku dawnej portierni. W środku jest sala edukacji diabetologicznej. Pacjenci będą mogli brać udział w zajęciach i szkoleniach. Tematyka często ma dotyczyć właściwej diety – w szczególności dla chorych na cukrzycę. – O tym, jaka powinna być nasza osobista dieta chcemy rozmawiać co najmniej dwa razy w miesiącu. Jeżeli będzie potrzeba częstszych spotkań, to jesteśmy otwarci. To ważny temat, bo wciąż nie każdy zdaje sobie sprawę, że właściwe odżywianie może zapobiec wielu chorobom cywilizacyjnym – mówi Elżbieta Drobik, prezes stowarzyszenia.
 

Organizacja poza szkoleniami i konferencjami zwiększa również dostęp do badań profilaktycznych, konsultacji lekarskich i dietetycznych oraz pomocy dla pacjentów mających problem z otrzymaniem profesjonalnego wsparcia.
 

Zdjęcia: UM w Stargardzie/Starostwo Powiatowe

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Kolędy w Cerkwi Greckokatolickiej nad Iną. GALERIA