Dzisiaj jest: 29.2.2020, imieniny: Lecha, Lutomira

Nowa siedziba przy stargardzkim szpitalu dla stowarzyszenia wspierającego chorych z cukrzycą

Dodano: miesiąc temu

Stowarzyszenie Edukacja Zdrowie Aktywność przeprowadza się do nowej siedziby.

Nowa siedziba przy stargardzkim szpitalu dla stowarzyszenia wspierającego chorych z cukrzycą

Organizacja, której celem jest promocja zdrowia i aktywnego stylu życia wśród diabetyków, opuszcza pomieszczenia przychodni na osiedlu Zachód, zajmując budynek dawnej portierni obok głównego wjazdu na teren szpitala, przy ul. Wojska Polskiego w Stargardzie. Umowę z Dyrekcją Samodzielnego Publicznego Wielospecjalistycznego ZOZ w imieniu organizacji zawarła Elżbieta Drobik, Prezes Stowarzyszenia. Nową siedzibę udało się urządzić przy wsparciu Miasta i Powiatu Stargardzkiego.
 

Uroczyste otwarcie nowej siedziby Stowarzyszenia Edukacja Zdrowie Aktywność zaplanowano na poniedziałek, 27 stycznia o godz. 14.00.  Przecięcia niebieskiej, zielonej i różowej wstęgi- utrzymanych w kolorach stowarzyszenia- dokonają przedstawiciele SPWZOZ, oraz władze miasta i powiatu. Wewnątrz budynku dawnej portierni udało się wygospodarować salkę edukacji diabetologicznej, z której będą mogli korzystać mieszkańcy Stargardu i pacjenci poradni przyszpitalnych. To właśnie bliskość szpitala okazała się największym atutem, przemawiającym za lokalizacją nowej siedziby stowarzyszenia.
 

Jego szefowa zapowiada ścisłą współpracę z Samodzielnym Wielospecjalistycznym ZOZ. Zyskają na niej przede wszystkim pacjenci oraz mieszkańcy, mając możliwość udziału w zajęciach profilatycznych i szkoleniach, poświęconych m.in. racjonalnej diecie dla osób z cukrzycą. Działacze stowarzyszenia zaproszą także, najpierw dwa razy w miesiącu, do udziału w poradach i konsultacjach na temat zdrowej diety, zapobiegającej chorobom cywilizacyjnym- na czele z cukrzycą.
 

Stowarzyszenie Edukacja Zdrowie Aktywność działa od 2016 r., realizaując projekty związane z profilatykę diabetologiczną. Uczestnicy także w miejskich i powiatowych programach promocji zdrowa. Jest znane przede wszystkim z organizacji plenerowych zajęć edukacyjnych poświęconych walce z cukrzycą, oraz konferencji diabetologicznych. Dysponując wyspecjalizowaną kadrą i nową przyszpitalną siedzibą, zamierza teraz dotrzeć do większego grona mieszkańców, propagując zdrowy styl życia i zasady racjonalnego żywienia.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Kolędy w Cerkwi Greckokatolickiej nad Iną. GALERIA