Dzisiaj jest: 2.7.2020, imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana

To był kolejny aktywny rok w Stowarzyszeniu „Stargard na Rowery”

Dodano: 6 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

Stowarzyszenie „Stargard na Rowery” jest organizatorem, współorganizatorem i uczestnikiem wielu wydarzeń z udziałem aktywnych stargardzian.

To był kolejny aktywny rok w Stowarzyszeniu „Stargard na Rowery”
Członkowie stowarzyszenia nie porzucają swoich rowerów i organizują wycieczki przez cały rok, jednak tradycyjnie już, oficjalnym rozpoczęciem sezonu rowerowego jest Rowerowy Dzień Kobiet. Stargardzianie chętnie uczestniczą w cyklicznych Rowelowych niedzielach organizowanych przez stowarzyszenie, których w 2019 roku było siedem. Równie znane wśród rowerzystów są przejazdy organizowane z okazji Święta Trzech Króli, Święta Niepodległości oraz Mikołajkowy Przejazd Rowerowy, który w 2019 roku nie ograniczył się do tradycyjnej przejażdżki ulicami miasta i częstowania spacerowiczów słodkościami. Rowerzyści, wspólnie z naszym portalem, zorganizowali zbiórkę koców i ręczników, które przekazali do Schroniska w Kiczarowie. Hitem w rowerowym środowisku okazał się czerwcowy Nocny Rajd Świetlików.

W 2019 roku Stowarzyszenie Stargard na Rowery nawiązało współpracę z Sekcją Rowerową Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Klubem Senior+, a w czasie Senioriady zorganizowało specjalny przejazd rowerowy, dedykowany aktywnym seniorom z naszego miasta.

Stargard na Rowery jest członkiem Porozumienia Rowerowego, które organizuje Rowerowe Masy Krytyczne, to właśnie członkowie stowarzyszenia zabezpieczają przejazdy.
Członkowie uczestniczą  i wspierają wiele akcji organizowanych przez stargardzian. W 2019 roku rowerzyści wspierali Mariusza Malca, Ryszarda Wieczorkiewicza i Ireneusza Manię podczas jednego z etapów „Biegu brzegiem serca”, uczestniczyli w zainicjowanej przez Mariusza Malca wojewódzkiej sztafecie charytatywnej „Lokomotywa Uśmiechu”, która we wrześniu przejechała łącznie 1000 km. Stowarzyszenie wspierało też akcje charytatywne na rzecz Rubika i Alusia.

Wiosną nasz portal wspólnie ze Stargard na Rowery zorganizował akcję promującą rowerowe wycieczki w kaskach. Członkowie stowarzyszenia przygotowali hasła promujące bezpieczną jazdę na rowerze, a nasz portal publikował je, obrazując konieczność uzupełnienia rowerowego stroju kaskiem, zdjęciami członków stowarzyszenia zrobionymi podczas wiosennej edycji Rowerowej Masy Krytycznej.

2019 rok w Stowarzyszeniu Stargard na Rowery upłynął pod znakiem sukcesów sportowych Ewy Bańkowskiej i Wojtka Ziółkowskiego. Członkowie stowarzyszenia w napięciu obserwowali rozwój kariery sportowej wywodzących się spośród nich Mistrzyni Świata oraz kolejne starty Rekordzisty Polski.

Warto przyłączać się do rowerowych wypadów organizowanych przez Stowarzyszenie Stargard na Rowery, bo to zawsze czas spędzony nie tylko aktywnie, ale też w świetnej atmosferze, jaka nieodłącznie towarzyszy ludziom związanym wspólnym przedsięwzięciem.
Warto zostać członkiem Stowarzyszenia Stargard na Rowery. Członkowie w 2019 roku uczestniczyli również w rowerowych wydarzeniach poza naszym miastem i najbliższą okolicą. Pojechali: Szlakiem Orlich Gniazd, w Ultramaratonie Turystycznym wokół Zalewu Szczecińskiego, na rowerowo – kajakowy weekend, w Maratonie MTB w Nowogardzie, gdzie wystąpili w podwójnej roli uczestników i wsparcia technicznego maratonu, w Maratonie MTB dookoła Jeziora Miedwie, na wiosenny wypad do Ińska na wieżę widokową i Marszrutę Kaszubską – Zlot Rowerowy b-bike.
Creme de la maison rowerowych wypadów roku 2019 była bez wątpienia wyprawa rowerowa wschodnim szlakiem rowerowym GREEN VELO, którą odbyli członkowie stowarzyszenia, promując jednocześnie nasze miasto w odwiedzanych gminach wschodniej Polski.

To z kim do zobaczenia na ścieżkach rowerowych i zbiórkach rowerzystów przy Bramie Pyrzyckiej?
 

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Elite Shooting Skills Camp. Photos by Jan Rybaczuk