Dzisiaj jest: 2.7.2020, imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana

„Gry bez prądu”, a tyle energii w graczach

Dodano: 6 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

Planszówki w Książnicy Stargardzkiej okazały się strzałem w dziesiątkę!

„Gry bez prądu”, a tyle energii w graczach
Z inicjatywy Książnicy Stargardzkiej,  Radnego Miejskiego Grzegorza Rybaczuka, przy współpracy z Marceliną Szwarc z „BRAIN ON – włącz myślenie”, Książnicą w sobotę zawładnęły planszówki i karcianki. W Dziale Multimedialnym pojawiła się przebogata oferta gier, wśród których i młodsi, i starsi mogli coś dla siebie wybrać. Gracze  mieli do dyspozycji najpopularniejsze gry oraz absolutne nowości wydawnictw: Nasza Księgarnia – gry, REBEL.pl, Granna, Trefl, Egmont, Trefl Joker, Foxgames.pl, 2Pionki, Portal Games, G3 - Wydawnictwo Gier Planszowych, Smartgames.

Zainteresowanie stargardzian takim sposobem spędzenia wolnego dnia przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Książnica Stargardzka przeżyła prawdziwe oblężenie. Gracze błyskawicznie zajęli wszystkie przygotowane dla nich stoliki, rozlokowali się na każdym wolnym skrawku podłogi w Dziale Multimedialnym, po czym w tempie lawinowym pod planszami znikały wolne kawałki lady, parapetów, biurek bibliotekarek, schody, korytarze... najsprytniejsi i bardziej rozeznani w „topografii” biblioteki znajdowali sobie spokojne kąciki w Czytelni. 

Gry planszowe od kilku lat przeżywają swój renesans. To już nie jest „Chińczyk” i „Warcaby”, w gry planszowe i karciane grają dzieci i młodzież szkolna, dwudziestolatkowie, całe rodziny, seniorzy. Planszówki są wspaniałym sposobem na relaks, spędzanie czasu z innymi, wzbudzają niesamowite emocje, uczą logicznego i strategicznego myślenia, łączą pokolenia i pomagają w nawiązaniu komunikacji międzypokoleniowej. Gry bez prądu i technicznych zabawek to również rozwijanie pasji, samorozwój i pobudzanie fascynacji nauką.

Wszyscy, którzy uczestniczyli w tym wyjątkowym wydarzeniu, choćby w charakterze obserwatora, tak jak nasza redakcja, mamy nadzieję że gry bez prądu zagoszczą w naszym mieście na stałe.

Organizatorami wczorajszego wydarzenia byli: Książnica Stargardzka, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Marcelina Szwarc z "Brain on - włącz myślenie" oraz Grzegorz Rybaczuk.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Elite Shooting Skills Camp. Photos by Jan Rybaczuk