Dzisiaj jest: 2.7.2020, imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana

ZS 2 na Mistrzostwach w Projektowaniu Gier Komputerowych

Dodano: 6 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

W pierwszych tygodniach grudnia uczniowie z klasy 4i

ZS 2 na Mistrzostwach w Projektowaniu Gier Komputerowych
pod opieką pana Jacka Podgórskiego z Zespołu Szkół nr 2 wzięli udział w pierwszych etapach Mistrzostw w Projektowaniu Gier Komputerowych finansowanych przez Ministerstwo Cyfryzacji. Eliminacje, podczas których odpadło ponad 35 drużyn z całej Polski, był dla nich proste - wystarczyło mieć pomysł na grę i w odpowiedni sposób zaprezentować to w filmie promocyjnym oraz scenariuszu.

Przez kilka dni od wysłania zgłoszenia cała dziesiątka uczniów, pracowała w pocie czoła, doskonaląc się w tworzeniu gry od podstaw. 
Kiedy w poniedziałek 9 grudnia ogłoszono wyniki i tytuł projektu drużyny ze Stargardu pojawił się na liście zakwalifikowanych, chłopaki nie ukrywali radości, lecz wiedzieli, że oznacza to jeszcze więcej pracy, poświęceń i wysiłku.

Tydzień później, 16 grudnia w Tarnowie Podgórnym, niedaleko Poznania, odbyła się Konferencja Przydziału kantonu Poznań, podczas której uczestnicy musieli wykazać się sprytem, umiejętnością współpracy w grupie oraz wiedzą w jednej z trzech dziedzin tworzenia gier - programowaniu, designie oraz grafice. Podczas całego eventu mieli oni okazję posłuchać wykładów takich osób jak Sos Sosowski, znany niezależny twórca gier wideo, który skutecznie zmotywował do działania ponad stu obecnych tam młodych twórców gier komputerowych. 
Co więcej każda osoba mogła nauczyć się bardzo wiele o samym projektowaniu gier na warsztatach, które później przeprowadzili studenci informatyki z Poznania.

Na koniec dnia, zostały ogłoszone wyniki. Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 awansowali do finałowej czwórki zespołów z zachodniej części kraju (jedyna finałowa drużyna województwa zachodniopomorskiego) i do 12 najlepszych zespołów z całej Polski. 
Serdecznie gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki w finałowych zmaganiach.

Skład drużyny:
-Tomasz Baryłka
- Dominik Stryjski
- Kacper Waszkowiak
- Paweł Kłyszejko
- Krzysztof Idczak
- Patryk Kołacz
- Michał Skoncej
- Szymon Kulas
- Jakub Kaczmarek

Link do filmu:
https://www.youtube.com/watch?v=c0T4s4rPGpQ&feature=youtu.be

Link do strony:
https://www.t3g.pl/
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Elite Shooting Skills Camp. Photos by Jan Rybaczuk