Dzisiaj jest: 28.9.2020, imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława

Zniżki czekają! Rozlicz PIT w Stargardzie

Dodano: rok temu Autor:
Redakcja poleca!

Tylko 40 zł za bilet miesięczny (20 zł ulgowy) na przejazdy autobusami MPK, 15 zł za bilet do kina SCK w niedzielę i jedyne 32 zł za cztery wejścia na basen OSiR.

Zniżki czekają! Rozlicz PIT w Stargardzie

 
Tylko 40 zł za bilet miesięczny (20 zł ulgowy) na przejazdy autobusami MPK, 15 zł za bilet do kina SCK w niedzielę i jedyne 32 zł za cztery wejścia na basen OSiR. Poza tym pierwszeństwo w korzystaniu z miejskich usług, m.in. przy przyjmowaniu dzieci do żłobka, przedszkoli i szkół. To tylko część korzyści, z których już od lutego będą mogły korzystać osoby rozliczające PIT w Stargardzie.

Od połowy stycznia dostępna będzie Stargardzka Karta Mieszkańca. Posiadając ją udowadniamy swój wkład w rozwój Stargardu. Dzięki SKM osoby rozliczające PIT w Stargardzie będą mogły korzystać taniej z wielu miejskich usług.

Jakie korzyści?
  • Bilety miesięczne MPK dla posiadaczy SKM będą tańsze o połowę. Kupno karnetu na zajęcia na basenie to oszczędność nawet 30 zł.
 
  • Dużo taniej będzie też na lodowisku.
 
  • Obniżka cen dotyczy również biletów i karnetów wstępu na mecze Błękitnych i PGE Spójni.
 
  • Rodziców na pewno usatysfakcjonuje fakt, że warunkiem przyjęcia dzieci do żłobka i przedszkola będzie posiadanie karty mieszkańca. Spowoduje to, że miejsca staną się dostępne w pierwszej kolejności dla opiekunów ze Stargardu.
 
  • W programie udział będą brały też podmioty prywatne, takie jak punkty usługowe, sklepy i restauracje.
 
- Wprowadzamy kolejne ułatwienie dla mieszkańców. Chcemy docenić tych, którzy płacąc podatek dochodowy w Stargardzie przyczyniają się do jego rozwoju. Mechanizm jest bardzo prosty. Dostęp do coraz lepszej bazy wychowawczej i edukacyjnej, oferty kulturalnej, sportowej i rekreacyjnej ma być zapewniony przede wszystkim dla stargardzian. W ten sposób zachęcamy też ludzi spoza do podjęcia decyzji o zamieszkaniu w naszym mieście – mówi Rafał Zając, prezydent Stargardu.

Pierwsze SKM do rąk mieszkańców trafią w styczniu. Żeby dostać kartę trzeba będzie pokazać swój PIT. Wypełniając formularz zeznania podatkowego należy wpisać dwie istotne informacje:
- miejsce zamieszkania w Stargardzie,
- Urząd Skarbowy w Stargardzie jako właściwy do rozliczenia.

Jeśli skorzystamy z usługi Twój e-PIT na stronie podatki.gov.pl, warto sprawdzić czy dane w przygotowanym przez urząd rozliczeniu są prawidłowe. Mieszkaniec sam może je uaktualnić, w tym zmienić adres zamieszkania i wskazać Urząd Skarbowy w Stargardzie.

Ważne jest, aby jak najszybciej uaktualnić u pracodawcy adres zamieszkania – wskazując Stargard. Najlepiej zrobić to do końca 2019 roku.

Meldunek w tym przypadku nie decyduje. Liczy się tylko miejsce zamieszkania!

Dokładny regulamin, formularze do pobrania i wykaz zniżek oraz korzyści będą dostępne w styczniu na stronach: www.stargard.pl i www.stargardvita.pl. Informacje znajdą się także w „Stargardzkim Informatorze Samorządowym”. Wtedy też w Ratuszu na Rynku Staromiejskim (pokoje nr 2, 13 i 14) i w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego (ul. Czarnieckiego) będzie można złożyć wniosek o wydanie karty.


 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia - King Wilki Morskie. Photos by Jan Rybaczuk.