Dzisiaj jest: 28.3.2024, imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Koniec pucharowej przygody Błękitnych Stargard

Dodano: 4 lata temu Autor:

Na 1/8 finału Totolotek Pucharu Polski zatrzymali się piłkarze Błękitnych Stargard.

W czwartkowym meczu wyeliminowała ich PGE FKS Stal Mielec. Goście zwyciężyli 2:1. Nie byli zespołem lepszym, ale bardziej doświadczonym. Wykorzystali rzut rożny oraz jeden z kontrataków.

Błękitni zaczęli z dużym animuszem. Przeważali, ale nie byli konkretni. W kilku sytuacjach brakowało decyzji o strzale. Na PGE FKS Stal Mielec jednak cały czas trzeba było uważać. Błękitni sprokurowali gola po niepewnej interwencji. Powinni spokojnie wybić piłkę, a sprezentowali rywalom rzut rożny. Po dośrodkowaniu i zgraniu piłki przez Mateusza Żyrę futbolówkę do bramki z bliska wpakował głową Adrian Paluchowski.

Stargardzianie od 27. minuty po raz pierwszy przegrywali w tej edycji Totolotek Pucharu Polski. Wyrównali jednak już w 36. minucie. Pięknym strzałem głową w okienko popisał się Piotr Kurbiel, który zamknął akcję Krystiana Sanockiego. Nasi piłkarze nadal atakowali, ale po pierwszej połowie był remis.

W drugiej połowie sytuacja powtórzyła się. Błękitni przeważali, a najlepszą okazję miał Wojciech Fadecki w 59. minucie. Jego strzał obronił jednak bramkarz. Goście wyprowadzili natomiast zabójczą kontrę w 70. minucie. Podanie Andrei Prokicia wykorzystał Mateusz Mak. To było duże zaskoczenie, bo w drugiej części nie zanosiło się na bramkę dla Mielczan.

Nasi piłkarze dążyli do wyrównania. Brakowało im jednak szczęścia. Gości uratował słupek, a już w doliczonym czasie kapitalnie dysponowany Damian Primel i jeden z obrońców. Co najmniej dogrywka była w zasięgu Błękitnych. Inna sprawa, czy mieliby jeszcze siłę na kolejnych 30 minut walki. PGE FKS Stal też mogła skontrować na 3:1, ale z niedosytem pozostali w czwartek tylko stargardzianie.

PGE FKS Stal Mielec to szósty zespół, który awansował do ćwierćfinału Totolotek Pucharu Polski. Wcześniej w najlepszej ósemce znalazły się Piast Gliwice, Legia Warszawa, Lech Poznań, Lechia Gdańsk i GKS Tychy.

Błękitni Stargard - PGE FKS Stal Mielec 1:2 (1:1)
0:1 - Adrian Paluchowski 27'
1:1 - Piotr Kurbiel 36'
1:2 - Mateusz Mak 70'

Błękitni: Mariusz Rzepecki - Aleksander Theus, Jakub Ostrowski, Hubert Sadowski, Oskar Nowak - Krystian Sanocki, Filip Karmański (83' Mateusz Bochnak), Michał Cywiński (74' Patryk Paczuk), Paweł Łysiak, Wojciech Fadecki - Piotr Kurbiel.

PGE FKS Stal: Damian Primel - Wojciech Lisowski (77 ' Szymon Stasik), Mateusz Żyro, Mateusz Bodzioch, Krystian Getinger - Mateusz Mak, Maciej Urbańczyk, Lukas Bielak (46' Bartosz Nowak), Grzegorz Tomasiewicz, Andreja Prokić - Adrian Paluchowski (90' Josip Barisić).

Żółte kartki: Sanocki, Ostrowski (Błękitni) - Urbańczyk, Tomasiewicz (PGE FKS Stal).

Sędzia: Dominik Sulikowski (Gdańsk).