Dzisiaj jest: 4.6.2020, imieniny: Christy, Helgi, Karola

Rejnowa Rada Honorowych Dawców Krwi PCK wyróżniła najbardziej zasłużonych

Dodano: 6 miesięcy temu

Resortowe odznaczenia, nagrody i odznaki Polskiego Czerwonego Krzyża wręczono podczas uroczystych obchodów Dni Honorowego Krwiodawstwa w siedzibie Starostwa Powiatowego.

Rejnowa Rada Honorowych Dawców Krwi PCK wyróżniła najbardziej zasłużonych

W gronie honorowych dawców krwi wyróżniono działaczy społecznych, dyrektorów szkół i nauczycieli oraz wszystkich, którzy przyczynili się do promowania idei oddawania tego najcenniejszego leku na miarę życia. O wyjątkowym znaczeniu akcji oraz przedsięwzięć, organizowanych przez Rejonową Radę Honorowych Dawców Krwi PCK przypomniała Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska, witając wszystkich zaproszonych gości.
 

Spotkanie w siedzibie Starostwa Powiatowego z udziałem Prezesa Zarządu stargardzkiego oddziału PCK Marka Stankiewicza, było zatem okazją do wręczenia nagród i wyróżnień szczególnie zasłużonym. Za wkład pracy w PCK oraz zasługi dla oświaty i wychowania w środowisku dzieci i młodzieży, Medal Edukacji Narodowej przyznany na wniosek Ministra Edukacji otrzymała Bożena Nowicz, Wiceprezes Oddziału Rejonowego PCK. Natomiast Minister Zdrowia, przychylając się do wniosku Zachodniopomorskiego Oddziału Okręgowego PCK w Szczecinie, nadał Odznakę Honorowy Dawca Krwi- Zasłużony dla Zdrowia Narodu: Krystianowi Kubiczowi, Jakubowi Koskowi oraz Bartoszowi Majkowskiemu i Mieczysławowi Majorowi.

Odznakę Honorową PCK przyznano z kolei Agnieszce Świerczyńskiej, nauczycielce zespołu Szkół nr 2 w Stargardzie. Podczas spotkania w Starostwie wręczono także okolicznościowe  medale 100- lecia PCK.
 

Z dużym wzruszeniem uhonorowano również najbardziej aktywnych krwiodawców. Odznakę Zasłużony Dawca Krwi 1. stopnia za oddanie ponad 18 litrów krwi otrzymali więc Wojciech Kanicki i Kamil Szlęk. Odznaka 2. stopnia za przekazanie 12 litrów krwi przyznana została Waldemarowi Lubińskiemu i Danielowi Kukuciowi. Odznaki 3. stopnia za oddanie 5 i 6 litrów krwi odebrali natomiast: Andrzej Andrzejewski, Jacek Sobecki, Maciej Sosnowski oraz Szymon Meger. W tym zaszczytnym gronie znaleźli się również: Bogusław Świątek, Wojciech Przybyłowski, Piotr Kowal, Gracjan Ujazd oraz Paweł Dobrzycki, a także Rafał Gazda, Kamil Kędzierski, Krystian Matus, Monika Skoczylas i Oskar Liberadzki.
 

Odznakami Honorowymi 100- lecia  PCK wyróżniono także: Jerzego Bochenka, Przewodniczącego Rejonowej Rady HDK PCK oraz inicjatora akcji „Młoda Krew Ratuje Życie” razem z członkami rady: Renatą i Marianem Wojtakajtis oraz Andrzejem Łoniem. Odznaki PCK zostały również przyznane nauczycielom- koordynatorom ze szkół uczestniczących w akcji „Młoda Krew Ratuje Życie”: Jarosławowi Bieńkowskiemu z II LO, Agnieszce Dyczko z Zespołu Szkół Nr 1, która zajęła trzecie miejsce w województwie zachodniopomorski za aktywność w oddawaniu krwi oraz Wiesławie Kaszubie, pielęgniarce szkolnej z ZS 1. Odznakami  PCK uhonorowano też: Agnieszkę Woźniak z Zespołu Szkół Budowlano- Technicznych (w uznaniu za aktywność  w promowaniu honorowego krwiodawstwa), Ilonę Nebratenko z I Liceum Ogólnokształcącego oraz Marzennę Sztubę z ZS 5 (doceniono drugie miejsce w województwie za ilość oddanej krwi). Odznakami wyróżniono również Dorotę Kujawską z ZS 5, oraz Tadeusza Surmę- ikonę stargardzkich fotoreporterów za dokumentowanie wszystkich akcji honorowych krwiodawców w szkołach powiatu stargardzkiego. Odznakami PCK uhonorowano także przedstawicieli Terenowej Stacji Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie za nieocenioną pomoc, wkład i współpracę w  ramach akcji „Młoda Krew…” organizowanych przy medycznym wsparciu Terenowej Stacji w szkołach powiatu. Do grona zasłużonych dla stargardzkiego krwiodawstwa zaliczono także radnych powiatowych i wojewódzkich oraz przedstawicieli firm, zakładów pracy i instytucji aktywnie wspierających ideę dzielenia się tym bezcennym lekiem na miarę życia.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Przeprowadzka Książnicy Stargardzkiej - GALERIA