Dzisiaj jest: 1.6.2020, imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada

CSKF „Van Gogh. U bram wieczności”

Dodano: 7 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

W ramach cyklu Czwartkowe Spotkania Klubu Filmowego 7 listopada o godzinie 18:30 zobaczymy niezupełnie biograficzny film „Van Gogh. U bram wieczności”.

CSKF „Van Gogh. U bram wieczności”
Film, swoją światową premierę miał w ubiegłym roku, ale w polskich kinach można go oglądać zaledwie od kilku dni. Zdobył dwie nagrody dla Willema Dafoe w kategorii „Najlepszy aktor”, a na ubiegłorocznym festiwalu w Wenecji również Nagrodę specjalną. Willem Dafoe, odtwórca tytułowej roli jest nominowany do nagród za kreację aktorską w trzech różnych konkursach, między innymi zawalczy o Oscara i Złoty Glob.

Vincent Van Gogh doczekał się naprawdę pokaźnej liczby filmowych biografii. Wśród wielu produkcji fabularnych i dokumentów, szczególną uwagę kinomanów i krytyków zwróciła polska koprodukcja „Twój Vincent”, będąca olśniewającą animacją wykonaną w technice malarskiej.

Ktoś może zapytać, ile jeszcze można oglądać i tworzyć filmowych portretów Van Gogha? Tyle, ile będzie świetnych, niebanalnych pomysłów na pokazanie tej postaci.

Film w reżyserii Juliana Schnabla, także malarza, ucieka od typowych ścieżek, którymi podążali poprzednicy, jeśli chodzi o warstwę fabularną. Ta produkcja skupia się na dwóch ostatnich latach życia malarza i pomija najważniejsze punkty życiorysu Van Gogha.
Vincenta Van Gogha poznamy, gdy mieszka w Paryżu, gdzie jego twórczość spotyka się z krytyką i brakiem zrozumienia. Paula Gauguin doradzi mu wyjazd na południe Francji, gdzie przeżyje swój najbardziej kreatywny okres jako artysta.
To film dialogów i są one wyborne, a rola Dafoe wybitna.

Czy ten film warto zobaczyć? Nie.
Ten film trzeba zobaczyć!

Bilety w kasie SCK w cenie 12 zł, a dla klubowiczów 8. 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Przeprowadzka Książnicy Stargardzkiej - GALERIA