Dzisiaj jest: 7.7.2020, imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa

Święto Burka i Azora

Dodano: rok temu

Za nami ósma odsłona adopcyjnego festynu rodzinnego Przygarnij Burka.

Święto Burka i Azora

Była wspólna zabawa, mnóstwo atrakcji dla dwunożnych i czworonożnych uczestników, a dla mieszkańców schroniska w Kiczarowie – szansa na znalezienie kochającego domu. Świętowanie połączone zostało z obchodami Międzynarodowego Dnia Zwierząt.
 

Jak co roku podczas festynu przygotowano rozrywkę dla uczestników w każdym wieku. Najmłodszych zachwycały pokazy psich sztuczek, a nieco starsi mogli wysłuchać porad doświadczonego behawiorysty. Zwolennicy psiej aktywności dowiedzieli się nieco więcej o agility – czyli pokonywaniu przez czworonogów mniej lub bardziej skomplikowanych torów przeszkód.
 

Zgodnie z nazwą festynu, jednym z głównych celów było poszukiwanie nowych domów dla zwierząt przebywających w schronisku. Przyszli właściciele mogli dowiedzieć się więcej o zasadach adopcji. Przygarnięcie psa ze schroniska to duża odpowiedzialność, a nierzadko również prawdziwe wyzwanie – zwierzęta często mają za sobą trudną przeszłość i potrzebują szczególnej troski. O tym wszystkim można było porozmawiać z doświadczonymi opiekunami.
 

Dużą atrakcją był ośmiokilometrowy rajd na 4 łapy. Uczestnicy wraz ze swoimi zwierzakami odkrywali zakamarki Stargardu. Każda drużyna wykonywała na trasie różne zadania. Na mecie na wszystkich zawodników czekały nagrody i upominki. Wśród nich były także prezenty ufundowane przez miasto.
 

Zdjęcia: Tadeusz Surma

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Górnik Łęczna. GALERIA