Dzisiaj jest: 7.8.2020, imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana

Wiosną będzie kolorowo i przyjemnie

Dodano: rok temu Autor:
Redakcja poleca!

Z inicjatywy Radnego Miasta Stargard Grzegorz Rybaczuka trwa ukwiecanie terenów wokół miejsc spotkań stargardzkich seniorów.

Wiosną będzie kolorowo i przyjemnie
W piątek przy Kawiarence Seniorialnej zostało posadzone około 500 cebul wiosennych kwiatów, a w sobotnie przedpołudnie grupa harcerzy pod komendą Pana Radnego oraz z pomocą Pani Prezydent Ewy Sowy, posadziła około 1500 cebul krokusów, żonkili i tulipanów przy Kolegiacie NMP.

Po krótkim instruktażu cała ekipa energicznie wzięła się do pracy. Ochotnicy, ogrodnicy żartowali, że jeśli wiosną nie będzie śladu po ich pracach, to się nie będą przyznawać, że tam byli... nie uda się.
Byliśmy. Widzieliśmy. Pomagaliśmy. Mamy dokumentację i pokazujemy, że jeśli ma się odrobinę dobrej woli, to można coś zrobić nie czekając poklasku i wynagrodzenia.

Uczestnicy tej spontanicznej akcji dobrze się bawili, sympatycznie spędzili czas w doborowym towarzystwie i wykazali dbałość o estetykę miasta i środowisko, w którym wspólnie żyjemy.

Po zakończeniu prac ogrodniczych Pani Prezydent zaprezentowała pomieszczenia przygotowane dla Klubu Seniora „Stargardzka Starówka”, a ks. Andrzej zaprosił wszystkich na herbatę, ciastka i pizzę.

Seniorzy ze Starówki zyskali wspaniałe, nowoczesne miejsce spotkań, a wiosną przez okna będą mogli podziwiać efekt sobotniego „czynu społecznego”.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Stargard. Obchody 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. FOTORELACJA