Dzisiaj jest: 20.2.2020, imieniny: Anety, Lehca, Leona

Alsecco zbuduje kolejne mieszkania

Dodano: 5 miesięcy temu Autor:

Firma Alsecco ze Szczecina przejęła działkę przy ul. Pierwszej Brygady, obok Hotelu 104.

Alsecco zbuduje kolejne mieszkania
Deweloper wybuduje tam prawdopodobnie kolejne mieszkania.

W ostatnim czasie z krajobrazu miasta przy ul. Pierwszej Brygady zniknęła myjnia samochodowa obok Hotelu 104. Zainteresował się tym też radny Rady Powiatu Józef Stachowiak, który podczas sierpniowej sesji zapytał o plany dotyczące działki, na której przez wiele lat stała myjnia. - Chciałbym dowiedzieć się kto będzie nabywcą tej części działki przy ul. Pierwszej Brygady, bo jak rozumiem ma być komuś przekazana bezprzetargowo- pytał radny.

Irena Łucka, Członek Zarządu Powiatu Stargardzkiego poinformowała, że na tym terenie powstaną najprawdopodobniej mieszkania. - Jak zapewne Państwo zauważyliście, z przestrzeni publicznej przy ulicy Pierwszej Brygady w pobliżu Hotelu 104 zniknęła myjnia samochodowa. Ten teren został nabyty przez firmę Alsecco mieszkania i domy Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą przy ulicy Grabowej w Szczecinie- mówiła Irena Łucka. - W tym miejscu będzie prowadzona inwestycja budowy, jak myślę, obiektów mieszkaniowych, dlatego też zwrócono się do nas z prośbą o wydzielenie działki, która ma polepszyć użytkowanie i funkcjonowanie tego terenu, co też uczynimy, aby pojawiły się na terenie miasta nowe mieszkania- dodała Wicestarosta.

Firma Alsecco jest szczecińskim deweloperem, który zrealizował już jedną inwestycję mieszkaniową w Stargardzie. Jest to osiedle Stella Park przy ul. Zwycięzców. W planach było postawienie kolejnych bloków mieszkalnych przy ul. Szczecińskiej w pobliżu Biedronki, ale inwestycja została wstrzymana pomimo zakończonych prac projektowych i uzyskania pozwolenia na budowę. Powodem było zgłoszenie przez poprzedniego właściciela nieruchomości wniosku do Sądu dotyczącego nieprawidłowości przy akcie nabycia przez pierwotnego właściciela. - Nadal podtrzymujemy chęć realizacji inwestycji i jak tylko otrzymamy decyzję sądową przystąpimy do ustalenia terminu prac budowlanych- informuje deweloper.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Kolędy w Cerkwi Greckokatolickiej nad Iną. GALERIA