Dzisiaj jest: 2.4.2023, imieniny: Franciszka, Malwiny, Władysława

Od bicia rekordu rozpoczynamy Powiatowy Miesiąc Walki z Rakiem

Dodano: 4 lata temu
Redakcja poleca!

Do podjęcia próby bicia rekordu Polski na najliczniejszą grupę osób z różową wstążką

Od bicia rekordu rozpoczynamy Powiatowy Miesiąc Walki z Rakiem

- oficjalnym symbolem walki z chorobami nowotworowymi- zaprasza wszystkich chętnych Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska. Zaplanowana 15 października próba bicia rekordu, zainauguruje o godz. 15. na Rynku Starego Miasta, XV już edycję Powiatowego Miesiąca Walki z Rakiem. W ten niebanalny sposób organizatorzy chcą zachęcić do udziału w imprezach, prezentacjach, wykładach  oraz badaniach przygotowanych przez partnerów i współorganizatorów tegorocznego przedsięwzięcia. Jego celem jest przypomnienie mieszkańcom Stargardu i gmin powiatu o tym, jak ważna jest profilaktyka umożliwiająca wykrycie choroby nowotworowej we wczesnym stadium jej rozwoju, dająca szansę wyleczenia. W trakcie Powiatowego Miesiąca Walki z Rakiem zaakcentowana także zostanie kwestia zdrowego stylu życia, zapobiegającego niebezpieczeństwu wystąpienia zmian nowotworowych u tych, którzy zdecydują się zmienić swoje nawyki.
 

Chętni do próby bicia rekordu z Różową Wstążką, powinni przybyć na Rynek pół godziny wcześniej, by zarejestrować się i wejść do specjalnej strefy. Sama próba ma potrwać regulaminową minutę. Ma szansę powodzenia, jeśli organizatorzy zdołają zgromadzić minimum sto osób . Więcej szczegółów odnośnie planowanej akcji można zasięgnąć w Stowarzyszeniu Amazonek „Stokrotka”, które podjęło próbę bicia rekordu. Swój udział w akcji najlepiej zgłaszać telefonicznie, kontaktując się ze Stowarzyszeniem Amazonek pod nr.: 91 577 07 09. Rejestracja zainteresowanych potrwa do 5 października.  Organizatorom zależy na licznym udziale wszystkich chętnych. W przybliżeniu chcą jednak znać grono uczestników, by przygotować odpowiednią ilość jednolitych, różowych wstążek, odebranych już na miejscu, pół godziny przed rozpoczęciem akcji.
 

Największe grono osób z różową wstążką rozpocznie więc wszystkie imprezy XV Powiatowego Miesiąca Walki z Rakiem, przygotowanego przez Powiat Stargardzki razem z organizacjami pozarządowymi i stowarzyszeniami, których celem są działania profilaktyczne, wspomagające walkę z nowotworem, uznanym za największą chorobę cywilizacyjną XXI wieku.

Kliknij i powiększ

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
BM Stal Ostrów Wielkopolski - PGE Spójnia Stargard: tak pokonuje się faworyta. Galeria