Dzisiaj jest: 20.2.2020, imieniny: Anety, Lehca, Leona

Bezpieczniej na Osiedlu Pyrzyckim

Dodano: 5 miesięcy temu Autor:

Już niedługo bezpieczeństwa mieszkańców osiedla Pyrzyckiego strzec będą kamery miejskiego monitoringu.

Bezpieczniej na Osiedlu Pyrzyckim
O ich montażu zdecydowali sami stargardzianie, głosując na inicjatywę w Stargardzkim Budżecie Obywatelskim.

Na Osiedlu Pyrzyckim trwają prace związane z instalacją sieci miejskiego monitoringu. W sumie na całym osiedlu pojawi się 12 kamer, które będą zlokalizowane m.in. w okolicy Szkoły Podstawowej nr 6, sklepów przy ul. Armii Krajowej, a także przejść dla pieszych i skrzyżowań ulic. Monitoring umożliwi identyfikację osób i pojazdów- zarówno w dzień, jak i w nocy. Nagrania będą wykorzystywane w przypadku wykroczeń i przestępstw.

Sieć monitoringu na os. Pyrzyckim powstaje z inicjatywy mieszkańców. W Stargardzkim Budżecie Obywatelskim 2019. Na zadanie głosowało 815 osób. W ramach projektu "Bezpieczne Osiedle Pyrzyckie" powstaje także wyniesione przejście dla pieszych przy ul. Niepodległości na skrzyżowaniu z ulicą Norwida i Powstańców Warszawy.

Policjanci oraz strażnicy miejscy bardzo chwalą miejski monitoring w Stargardzie. Twierdzą, że obserwujące i rejestrujące 24 godziny na dobę kamery monitoringu sprawdzają się i pomagają im w pracy. W 2018 roku za ich pomocą ujawniono 167 zdarzeń polegających m.in. na spożywaniu alkoholi w miejscu publicznym, nieporządku, nieprawidłowym zatrzymaniu, leżącym człowieku czy awarii wodociągowej. W 2017 roku takich przypadków było tylko 97.


 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Kolędy w Cerkwi Greckokatolickiej nad Iną. GALERIA