Dzisiaj jest: 29.9.2024, imieniny: Michaliny, Michała, Rafała

Ofensywny mecz dla Pogoni Siedlce. Błękitni Stargard stracili prowadzenie

Piłkarze Błękitnych Stargard wyjechali bez punktów z dalekich Siedlec.

Nasz zespół po ofensywnym meczu przegrał z miejscową Pogonią 2:3, choć prowadził 2:1. W meczu 10. kolejki II ligi sędzia Paweł Kukla pokazał też sporo kartek. Głównie dla Błękitnych, bo czterech piłkarzy obejrzało łącznie pięć żółtych kartek.

Błękitni zaczęli lepiej. Paweł Łysiak uderzył obok bramki, a Wojciech Fadecki nad bramką gospodarzy. W 13. minucie prowadziła jednak Pogoń. Bartłomiej Olszewski dośrodkował z rzutu wolnego na głowę Tomasza Margola. Obrońcy Błękitnych nie upilnowali defensora Pogoni.

W 17. minucie uderzeniem z kilku metrów wyrównał Krystian Sanocki. W kolejnych minutach sytuacji z obu stron nie brakowało. Dla Błękitnych dobre okazje zmarnowali Fadecki i Sanocki. W 29. minucie kapitan naszej drużyny zaskoczył jednak miejscowego golkipera, który nie poradził sobie z teoretycznie łatwym uderzeniem. Ta akcja pokazała, że warto próbować.

Błękitni prowadzili po 45 minutach, ale pierwszy raz w sezonie wypuścili zaliczkę znajdując się w komfortowej sytuacji. Druga część należała do Pogoni. Ponownie dośrodkował Olszewski, a w polu karnym rywala odnalazł się Margol, który ustrzelił dublet.

W 74. minucie drugą żółtą kartkę otrzymał Marcin Gawron. Osłabieni Błękitni kilka minut później stracili trzecią bramkę. Ponownie zamieszany w kluczową akcję był Olszewski. Piłka szczęśliwie odbiła się od jednego z obrońców. Trafiła do Kamila Walkowa, który z pięciu metrów ustalił wynik spotkania. Wyrównać mógł jeszcze Piotr Kurbiel, ale napastnikowi brakuje skuteczności.

Błękitni po dwóch wyjazdowych porażkach wracają na stadion przy ulicy Ceglanej. Już w środę (godz. 16:00) w ramach 1/32 Totolotek Pucharu Polski podejmą Wisłę Kraków. Kolejny ligowy mecz rozegrają również u siebie w niedzielę 29 września o godz. 14:00 z Olimpią Elbląg.

Pogoń Siedlce - Błękitni Stargard 3:2 (1:2)
1:0 - Tomasz Margol 13’
1:1 - Krystian Sanocki 17’
1:2 - Wojciech Fadecki 29’
2:2 - Tomasz Margol 55’
3:2 - Kamil Walków 80’

Pogoń: Piotr Smołuch - Tomasz Margol (84’ Marcin Kozłowski I), Oskar Repka, Bartosz Brodziński, Bartłomiej Olszewski - Kamil Walków (90+1’ Jakub Romanowicz), Piotr Marciniec (46’ Damian Mosiejko), Bartosz Wiktoruk, Artur Balicki, Mateusz Kluzek (46’ Marcin Kozłowski II) - Maciej Firlej.

Błękitni: Mariusz Rzepecki - Jakub Szrek, Hubert Sadowski, Jakub Ostrowski (83’ Paweł Bednarski), Oskar Nowak - Krystian Sanocki (59’ Piotr Kurbiel), Marcin Gawron, Michał Cywiński (61’ Mateusz Bochnak), Wojciech Fadecki - Paweł Łysiak, Patryk Paczuk (77’ Karol Jabłoński).

Żółte kartki: Wiktoruk, Repka (Pogoń) - Cywiński, Gawron, Ostrowski, Paczuk (Błękitni).

Czerwona kartka: Marcin Gawron (Błękitni) / 74’ za dwie żółte.