Dzisiaj jest: 25.4.2024, imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Pogoń - Błękitni: Generalny test przed wielkim meczem

W sobotę piłkarzy Błękitnych Stargard czeka kolejny wyjazdowy pojedynek.

Nasz zespół w 10. kolejce II ligi zmierzy się z Pogonią Siedlce. Początek spotkania o godz. 16:00. Dla obu drużyn będzie to ostatni test przed spotkaniami Totolotek Pucharu Polski z wyżej notowanymi rywalami. W środę 25 września Błękitni podejmą ekstraklasową Wisłę Kraków, a Pogoń Siedlce I-ligowe Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Oczywiście na myślenie o wielkich meczach (szczególnie ten czekający Błękitnych) przyjdzie jeszcze czas. W sobotę najważniejsza będzie batalia o ligowe punkty. Stargardzianie ostatnio przerwali swoją wyjazdową serię zwycięstw. Pozostali jednak bezkompromisowi, bo w doliczonym czasie rywalizacji z Bytovią Bytów stracili gola z rzutu karnego. Pogoń Siedlce natomiast zremisowała na wyjeździe z Górnikiem Polkowice 1:1.

Sytuacja w tabeli jest bardzo ciekawa. Ostatnia porażka kosztowała Błękitnych spadek z czwartego na dziewiąte miejsce. Przewaga nad strefą spadkową nadal jest jednak duża (siedem punktów). Błękitni mają 15 punktów, a prowadząca Stal Rzeszów uzbierała 19 oczek. Lider po raz kolejny się zmienił. We wcześniejszych kolejkach na czele były już także Olimpia Elbląg, Znicz i Resovia, ale najczęściej, bo czterokrotnie, prowadziła Stal.

Gospodarze sobotniego meczu zajmują dopiero 12. miejsce. Mają 12 punktów. Sytuacja jest podobna do tego, co było przed meczem z Bytovią. Wtedy rywale również tracili trzy oczka do Błękitnych. Ważne żeby teraz obronić, a najlepiej powiększyć przewagę. Po pauzie za cztery żółte kartki powróci Jakub Ostrowski. Zabraknie natomiast pomocnika Filipa Karmańskiego, który w meczu z Bytovią dostał czwartą żółtą kartkę (bilans kartek za portalem 90minut.pl). Po trzy upomnienia mają Jakub Szrek i Patryk Paczuk.

Pogoń w tym sezonie nie zachwyca. Ma po trzy zwycięstwa, tyle samo remisów i porażek. Dziwi szczególnie domowy bilans: zwycięstwo, remis i dwie porażki oraz zaledwie jeden strzelony gol przy trzech straconych. Pogoń większość swoich punktów (8/12) i bramek (9/10) zdobyła na wyjazdach.

Warto odnotować, że drużyna z Siedlec była rewelacją rundy wiosennej. Podobnie, jak Olimpia Grudziądz zdobyła 28 punktów. Latem doszło jednak do dużych zmian. Odszedł między innymi trener Marcin Prasoł, którego zastąpił Kamil Socha. Wśród odchodzących był Mateusz Bochnak. To piłkarz Pogoni Szczecin. W ostatnim sezonie był wypożyczony do Pogoni Siedlce. Teraz trafił do Błękitnych Stargard. Zagrał w siedmiu meczach, ale pojawiał się tylko z ławki i łącznie uzbierał 154 minuty. W przeszłości (2016-2018) piłkarzem Pogoni Siedlce był też Jakub Szrek.

To dopiero drugi sezon, gdy Pogoń i Błękitni rywalizują w lidze. Przed połączeniem rozgrywek grały w innych grupach, a później siedlczanie byli o piętro wyżej w piłkarskiej hierarchii. Błękitni na tym terenie gościli tylko raz i było to kilka miesięcy temu. Skończyło się wysoką porażką 1:4. Później przyszła jednak długa seria korzystnych rezultatów.

Pogoń Siedlce - Błękitni Stargard / sobota 21.09.2019 godz. 16:00.

Sędzia: Paweł Kukla (Kraków).