Dzisiaj jest: 1.6.2020, imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada

Pierwszy Stargardzka Wyżerka

Dodano: 8 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

W weekend 27-29 września na terenie zielonym między MDK a skateparkiem, odbędzie się pierwsza edycja Stargardzkiej Wyżerki.

Pierwszy Stargardzka Wyżerka
Food trucki, czyli mobilne kuchnie pozwolą stargardzianom skosztować potrawy z całego świata.

„Wszystko odbędzie się w duchu slow food, czyli “powolnego jedzenia”.” - mówi Małgorzata Kowcun, jedna z organizatorek wydarzenia - „W dzisiejszych czasach często jemy w pośpiechu, byle co. Idea slow food propaguje jedzenie świadomie, żywności przygotowanej z wartościowych składników, jedzenie na spokojnie, w miłej atmosferze.”

Oprócz smakowitych dań, organizatorzy zapewniają też obecność rzemieślniczych browarów. Piwa będą serwowane z mobilnego baru, który stargardzianie już mieli okazję polubić na Art Festiwalu, Dniach Stargardu i Dniach Sportu.

Stargardzka Wyżerka to nie tylko uczta dla ciała.
„Chcemy stworzyć wyjątkowe wydarzenie, które na stałe wpisze się w kalendarz stargardzkich imprez. Będzie muzyka na żywo, strefa chilloutu z leżakami i różne atrakcje.” - zapowiada Ernest Warych - „Każdy znajdzie coś dla siebie!” - zapewnia organizator.

Aby wydarzenie miało lokalny charakter, organizatorzy zachęcają stargardzkich restauratorów do wzięcia udziału w Wyżerce, w charakterze wystawców. Taka forma promocji z całą pewnością zwróci uwagę mieszkańców miasta. Pomoże wypromować nowe lokale, a dobrze znane punkty gastronomiczne przypomni.

Festiwale food trucków gościły już w Stargardzie i cieszyły się dużym powodzeniem. Teraz będzie to impreza lokalna, tworzona przez przedsiębiorców z naszego miasta, we współpracy z Urzędem Miasta Stargard.
Portal e-stargard objął patronatem medialnym tę imprezę.


Wydarzenie można śledzić na facebooku: https://www.facebook.com/stargardzkawyzerka/ 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Przeprowadzka Książnicy Stargardzkiej - GALERIA