Dzisiaj jest: 1.6.2020, imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada

Ponad 2 mln zł dla szpitala w Stargardzie

Dodano: 9 miesięcy temu Autor:

Narodowy Fundusz Zdrowia wprowadził zmiany w planie finansowym dotyczące podziału środków z dotacji przekazanej w 2018 r. z budżetu państwa.

Ponad 2 mln zł dla szpitala w Stargardzie
Dzięki nim szpital w Stargardzie otrzyma dodatkowe 2,3 mln zł na funkcjonowanie.

Narodowy Fundusz Zdrowia przekazał do akceptacji Ministra Zdrowia i Ministra Finansów projekt zmiany w planie finansowym dotyczący podziału środków z dotacji przekazanej w 2018 roku Funduszowi z budżetu państwa. Najistotniejszym elementem planowanych zmian będzie przekazanie dodatkowej puli pieniędzy przede wszystkim na funkcjonowanie szpitali powiatowych. Zyska również szpital w Stargardzie.

- To bardzo dobre wiadomości dotyczące służby zdrowia i wsparcia dla szpitali samorządowych- podkreślił wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podczas spotkania z dyrektorami szpitali. - Dyrektorzy szpitali będą mieli w dyspozycji więcej środków finansowych- dodał. - To już trzecia w tym roku transza pieniędzy przeznaczona na wzrost wyceny świadczeń.  Łączny wzrost ryczałtu dla podmiotów I i II stopnia zabezpieczenia w ramach sieci szpitali wyniesie 802 mln zł, tj. 9% w skali roku- wyliczał dyrektor zachodniopomorskiego oddziału NFZ Dariusz Ruczyński.

O sposobie podziału dodatkowych środków decyduje każdorazowo dyrektor szpitala. Przekazane w ciągu roku kwoty mogą być przeznaczone m.in. na pokrycie kosztów podwyżek dla wszystkich grup zawodowych, z którymi zawarte zostały porozumienia płacowe, a także na wzrost kosztów wynikający ze zmiany ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne.

Szpital w Stargardzie dzięki zmianom otrzyma dodatkowe 2 342 510 zł. Pierwotna wartość ryczałtu na 2019 r. dla szpitala powiatowego wynosiła 23 639 090 zł. Od pierwszego lipca wzrosła o 1 343 220 zł, a od 1 października o 999 290 zł. Większy wzrost zanotowały tylko szpitale w Kołobrzegu i Gryficach.

W zeszłym roku stargardzki szpital uzyskał ujemny wynik finansowy, który wyniósł ponad 9 mln zł. To o 10 proc. więcej niż w roku 2017.


 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Przeprowadzka Książnicy Stargardzkiej - GALERIA