Dzisiaj jest: 20.2.2020, imieniny: Anety, Lehca, Leona

Atrakcyjnie i bliżej Natury- na Bobrowej Polanie

Dodano: 5 miesięcy temu
Redakcja poleca!

Baza Edukacji Ekologicznej w urokliwym lasku na skraju ulicy Reymonta, będzie miejscem imprez w plenerze, zorganizowanych przy okazji „Dnia Ekologii”.

Atrakcyjnie i bliżej Natury- na Bobrowej Polanie

Baza Edukacji Ekologicznej w urokliwym lasku na skraju ulicy Reymonta, będzie miejscem imprez w plenerze, zorganizowanych przy okazji „Dnia Ekologii”. Miłośników aktywnego wypoczynku zaprasza na Bobrową Polanę Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska. Przez całą sobotę, 21 września można wziąć udział w happeningu, grach i zabawach o tematyce ekologicznej, a także w zajęciach na leśnej ścieżce zdrowia. Całe przedsięwzięcie zostało dofinansowane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Powiat Stargardzki zachęca, by zajrzeć do Bazy Edukacji Ekologicznej w sobotę,  od 11.00. do 15.00.
 

Niezależnie od wieku, na wszystkich uczestników w leśnym Fun Parku czekają więc gry i zabawy o tematyce ekologicznej. Tajniki natury będzie można poznać m.in. przy „stoliku małego ekologa”. Organizatorzy zachęcą także do udziału w charytatywnej zbiórce plastikowych nakrętek. Zadbano również o atrakcyjne i różnorodne zabawy w terenie, włącznie z elementami marszu na orientację. Jesienny już klimat wspólnego spotkania na Bobrowej Polani, podkreśli też płomień i zapach ogniska. Zgłodniali będą mogli natomiast raczyć się pysznym żurkiem, serwowanym na miejscu.
 

W sobotę, 21 września na „Bobrową Polanę” wyruszą też uczestnicy  VI Powiatowego Gwiaździstego Zjazdu Rowerowego. Stargardzkie Porozumienie Rowerowe metę rajdu wyznaczyło właśnie w Bazie Edukacji Ekologicznej.  Organizatorzy zbiórkę rowerzystów wyznaczyli na godz. 10.30 przy Ratuszu Rynku Starego Miasta. Uczestnicy gwiaździstego zjazdu  wyruszą ok  11 ze stargardzkiego Rynku, jadąc dalej ulicami miasta. Przewidziano, że   ok. 12.15  spotkają się w ramach Wielkiego Finału na Bobrowej Polanie. Szczęśliwiec może wyjechać z Gwiaździstego Zjazdu na własnym,   wylosowanym rowerze. Szczegóły konkursu znajdziemy na  Facebooku SPR.
 

Finał  zjazdu rowerzystów  W Bazie Edukacji Ekologicznej połączony również zostanie  z wręczeniem nagród uczestnikom konkursu fotograficznego pod hasłem: „Krajobraz Powiatu Stargardzkiego”. Konkurs trwał od maja do końca sierpnia. Zdjęcia zamieszczaliśmy na Facebooku, a ocenie poddawali je internauci.  Komisja konkursowa dokonała wyboru najlepszych zdjęć, biorąc pod uwagę jakość, oryginalność oraz kreatywność nadesłanych fotografii.
 

Celem wszystkich działań jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców, poprzez prezentację aktywnych form wypoczynku, które przy okazji przypomną o bogactwie przyrodniczym regionu. Zapraszamy więc już teraz na Bobrową Polanę!

A jak było w kwietniu na Bobrowej Polanie: TUTAJ

 

Projekt dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Kliknij i powiększ obraz

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Kolędy w Cerkwi Greckokatolickiej nad Iną. GALERIA