Dzisiaj jest: 30.5.2020, imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Muzyka na światowym poziomie w Stargardzie

Dodano: 9 miesięcy temu
Redakcja poleca!

Przed nami kolejna edycja Meisinger Music Festival.

Muzyka na światowym poziomie w Stargardzie
W ramach tego wydarzenia nasz region odwiedzają największe światowe gwiazdy muzyki klasycznej. W tym roku jeden z koncertów odbędzie się w Stargardzie. W kolegiacie wystąpi Koreanka Sumi Jo – wyjątkowo utalentowana sopranistka, której towarzyszyć będzie Krzysztof Meisinger.

Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Krzysztof Meisinger, uznawany za wyjątkowo charyzmatycznego młodego gitarzystę klasycznego. Muzyk od lat występuje z największymi artystami na najważniejszych scenach całego świata. Krzysztof Meisinger odwiedził Urząd Miejski, gdzie spotkał się z zastępcą prezydenta Ewą Sową. Wizyta była okazją do ciekawej rozmowy o muzyce i tegorocznej edycji Meisinger Music Festival. – Cieszę się, że Stargard jest na mapie tak interesującego festiwalu. Warto zauważyć, że bilety wstępu na wszystkie wydarzenia poza tym w naszym mieście nie należą do najtańszych. Tymczasem stargardzianie będą mogli wziąć udział w muzycznej uczcie zupełnie za darmo – mówi Ewa Sowa, zastępca prezydenta. 
Jedną z odsłon wydarzenia będzie występ Krzysztofa Meisingera i sopranistki Sumi Jo. Artyści zaprezentują swoje umiejętności 19.09. (czwartek) o 19:00 w stargardzkiej kolegiacie. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny. Sumi Jo występuje w najsłynniejszych operach i salach koncertowych na całym świecie, jest doceniana zarówno przez publiczność, jak i przez krytyków. Specjalizuje się w śpiewie klasycznym, ale sięga również po inny repertuar. Jej płyta „Only Love” z interpretacją pieśni o miłości została sprzedana w nakładzie 1 200 000 egzemplarzy. Podczas koncertu w Stargardzie będzie jej towarzyszył Krzysztof Meisinger, specjalizujący się w gitarze klasycznej.
 
Kolegiata NMP to miejsce gwarantujące wyjątkową atmosferę. W świątyni koncertowała już Orkiestra Camerata. Teraz muzyka klasyczna po raz kolejny rozbrzmiewać będzie w tej gotyckiej budowli. Warto przyjść do kolegiaty i posłuchać na żywo wspaniałego sopranu Sumi Jo i muzyki w wykonaniu Krzysztofa Meisingera.
 
Zdjęcia: UM w Stargardzie


 
Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Rafał Trzaskowski w Stargardzie. Photos by Jan Rybaczuk