Dzisiaj jest: 30.5.2020, imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Aleja Słowicza wypięknieje

Dodano: 9 miesięcy temu Autor:

Już niedługo spacer alejkami Parku Chrobrego w Stargardzie będzie jeszcze przyjemniejszy.

Aleja Słowicza wypięknieje
W przyszłym roku remont przejdzie Aleja Słowicza.

W ostatnim czasie w stargardzkim Urzędzie Miejskim toczyło się postępowanie na wybór wykonawcy, który opracuje dokumentację projektowo-kosztorysową na przebudowę nawierzchni Alei Słowiczej na odcinku od ul. Prezydentów RP do Bramy Świętojańskiej wraz z przedeptem łączącym Aleję z ul. Czarnieckiego przy Placu Świętego Ducha.

Przebudowa zakłada utwardzenie kostką betonową pasa o szerokości 3,5 m po jednej stronie alei, a na pozostałej wykonanie nawierzchni mineralnej. Nawierzchnia z kostki betonowej ułatwi poruszanie się alejką osobom na wózkach inwalidzkich oraz matkom z dziećmi w wózkach, a także usprawni komunikację służbom miejskim dbającym o utrzymanie zieleni i czystości w parku. Nawierzchnia mineralna alei dedykowana zostanie biegaczom i osobom spacerującym z kijkami nordic walking.

W ramach inwestycji należy także wykonać nawierzchnię utwardzoną na istniejącym przedepcie, który łączy chodnik przy ul. Czarnieckiego z Aleją Słowiczą przy Placu Świętego Ducha. Nawierzchnię tego odcinka należy wykonać jak na chodniku ul. Czarnieckiego przy Placu Świętego Ducha, tj. środkiem płyty kamienne, pozostała powierzchnia z kostki kamiennej. Z uwagi na brak kanalizacji deszczowej, wody opadowe powinny być zagospodarowane na działce przeznaczonej pod inwestycję.

Prowadzone postępowanie miało za zadanie wyłonić wykonawcę dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla powyższego zadania obejmującą projekt budowlany, projekt wykonawczy, specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych oraz przedmiar robót budowlanych z kosztorysem inwestorskim. Realizację zadania planuje się na 2020 rok.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Rafał Trzaskowski w Stargardzie. Photos by Jan Rybaczuk