Dzisiaj jest: 20.2.2020, imieniny: Anety, Lehca, Leona

Festyn Działkowca - puchar przyznany

Dodano: 5 miesięcy temu

Występy artystyczne, konkursy dla dzieci i dorosłych, pokaz motocykli – to tylko niektóre z wielu atrakcji I Festynu Senioralnego Działkowca.

Festyn Działkowca - puchar przyznany
Uczestnicy sprawdzili się m.in. w konkurencji rzutu beretem. Nie zabrakło pięknych kwiatów i dorodnych warzyw oraz owoców – wszystko wyhodowane własnoręcznie.
 
Podczas festynu na stoiskach swoje ogrody zaprezentowali członkowie stargardzkich ROD-ów. Puchar Prezydenta Miasta Stargard za całoroczną działalność otrzymali przedstawiciele Rodzinnych Ogrodów Działkowych im. 4 Marca, który zostali także nagrodzeni za najlepsze stoisko. Wyróżnienie za największą aktywność na festynie przyznano Stanisławowi Grudzińskiemu (prezes ROD im. 4 Marca).
Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla uczestników w każdym wieku. Festyn przyciągnął zarówno seniorów, jak i nieco młodszych mieszkańców. Każdy znalazł coś dla siebie. Swoje umiejętności muzyczne zaprezentowała Kapela Ludowa „Retro” z Marianowa oraz zespoły Jutrzenka i Płomienne Serca. Prócz muzyki był również teatr w wykonaniu grup z Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Zespołu Szkół Specjalnych. Z kolei RYM(o)KLECI z PZERiI zapewnili publiczności doznania literackie.
 
Miłośników motoryzacji zainteresował pokaz motocykli i możliwość porozmawiania z właścicielami jednośladów. Były też konkursy dla osób w każdym wieku. Uczestnicy m.in. przeciągali linę i obierali jabłka, a także rzucali beretem. Dla głodnych – nie tylko wrażeń – przygotowano poczęstunek.
 
I Festyn Senioralny Działkowca odbył się w zielonym otoczeniu parku przy Domu Kultury Kolejarza. Inicjatorami wydarzenia byli członkowie Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Stargardzie. Miasto wsparło finansowo organizację festynu.
 
Zdjęcia: Tadeusz Surma
Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Kolędy w Cerkwi Greckokatolickiej nad Iną. GALERIA