Dzisiaj jest: 20.2.2020, imieniny: Anety, Lehca, Leona

Wspólne spotkania i "małe dożynki" w rodzinnym ogrodzie...

Dodano: 5 miesięcy temu

Właściciele ogródków działkowych, którzy nie wyobrażają sobie innych form wypoczynku i rekreacji, świętują przypadające na wrzesień Dni Działkowca.

Wspólne spotkania i "małe dożynki" w rodzinnym ogrodzie...
W tym roku szereg imprez w ogrodach rozpoczęto mocnym akcentem, od obchodów jubileuszu 70- lecia Ogrodu im. 5 Marca. Wspólne spotkanie połączone ze świętem plonów, zorganizowali także  działkowcy zrzeszeni w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym przy ul. Drzymały. W plenerowej imprezie uczestniczyła Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska.

W Stargardzie swoje ogródki uprawia łącznie ponad 5 tys.  działkowców. Rodzinne ogrody  zajmują ogółem 210 hektarów na terenie miasta. Właściciele działek  zrzeszeni w rodzinnym ogrodzie im. Tadeusza Kościuszki przy ul. Drzymały, postanowili pochwalić się własnymi plonami. Ogród zlokalizowany  nieopodal rzeki Iny tworzy kameralny klimat. Można odetchnąć z dala od zgiełku codzienności, mimo nieodległego centrum miasta.

Goście zaproszeni do ogrodu przy ul. Drzymały przy okazji mogli przekonać się, że również i działkowcy  mają swoje „małe dożynki”. Taki charakter nadano bowiem wspólnemu,   radosnemu świętowaniu „w tych pięknych okolicznościach przyrody”- mimo że nadal w miejskich granicach. Dopisali więc twórcy działkowych  wieńców dożynkowych w nieporównanie mniejszej skali, lecz o dużym uroku. Właściciele z dumą prezentowali także dorodne warzywa i owoce, które zdołano wyhodować mimo kapryśnej aury, bijącej tego lata   po raz kolejny rekordy temperatury.

Bogata wystawa warzyw i owoców przykuwała zatem uwagę uczestników imprezy w ogrodzie im. Tadeusza Kościuszki. Właściciele działek, którym udało się zebrać najbardziej okazałe plony, otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy z rąk Starosty Stargardzkiego, i przedstawicieli stargardzkich władz Polskiego Związku Działkowców. Była  również okazja, by uhonorować najmłodszych działkowców, którzy podzielają pasję rodziców i dziadków. W trakcie spotkania przy Drzymały właściciele ogrodów nie omieszkali przypomnieć, że cieszy ich rosnące grono młodszego pokolenia, odkrywającego urok aktywnego wypoczynku na własnej działce. Niezwykle cenny jest przecież- co podkreślała Starosta- własny skrawek ziemi zapewniający relaks, wypoczynek i kontakt z naturą- bez konieczności wyjazdu z miasta.
Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Kolędy w Cerkwi Greckokatolickiej nad Iną. GALERIA