Dzisiaj jest: 17.2.2020, imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza

Ruszyła Lokomotywa Uśmiechu...

Dodano: 5 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

...a z nią rowerzyści Stowarzyszenia Stargard na Rowery

Ruszyła Lokomotywa Uśmiechu...
Przygotowywana już od marca wojewódzka sztafeta „Lokomotywa Uśmiechu” ruszyła wczoraj ze Stargardu. Pierwszy etap wiodący do Pyrzyc przebyli stargardzianie aktywnie spędzający czas i wspierający Mariusz Malca w kolejnych prowadzonych przez niego akcjach charytatywnych.

O 17:00 w Teatrze Letnim pojawili się Morsy Miedwianie, którzy z Mariuszem organizują kolejne już wydarzenie, biegacze, chodziarze i rowerzyści.
Każdy, kto nie rozpamiętywał swoich słabostek, tylko szukał sposobu wsparcia akcji był wczoraj w Parku Chrobrego.

Sztafeta integruje ludzi aktywnych z całego województwa, ale jej podstawowym celem jest zbiórka funduszy na rzecz Hospicjum Dziecięcego w Szczecinie. Tuż przed startem sztafety można było zasilić puszkę.

Kto nie czuł się na siłach dotrzeć aż do Pyrzyc ruszał z grupą biegaczy i odprowadzał ich do granicy parku albo do granic miasta. Część biegaczy na trasie wspierana była przez „wóz techniczny”, który zabezpieczał „podwózki” tym, którzy opadli z sił.
Podobnie rzecz się miała z rowerzystami, których wyruszyły na trasę dwie grupy – sportowcy ze Stargardzkiego Towarzystwa Cyklistów wyruszyli najpóźniej na trasę, ale najszybciej dotarli z symboliczną pałeczką do Pyrzyc, a wracając przekazali ją rowerzystom ze Stowarzyszenia Stargard na Rowery.

Grupa turystyczno – rowerowa wyruszyła z Teatru Letniego w około dwudziestoosobowym składzie, a za rogatkami miasta pozostało 17 osób, zarówno członków stowarzyszenia, jak i przyjaciół, uczestników organizowanych przez Stargard na Rowery i Sekcję Rowerowych Żółwi wycieczek. Na rowerzystów w Pyrzycach czekali gospodarze z grupy Pyrzyce biegają, którzy cały peleton przeprowadzili z honorami przez miasto, doprowadzając do miejsca, gdzie czekała reszta komitetu powitalnego, w którym znaleźli się też Morsy z Bań.
Rowerzyści posilając się i nawiązując znajomości z sąsiadami z Powiatu Pyrzyce czekali na dotarcie biegaczy i oficjalne przekazanie sztafetowej pałeczki pyrzyckiej grupie.
Część grupy rowerowej, podobnie jak biorący udział w wydarzeniu biegacze, z Pyrzyc wróciła samochodami, dziesięcioosobowa grupa, po obowiązkowej w takiej sytuacji sesji zdjęciowej, rowerami dotarła do Stargardu o 21:30.

Lokomotywa Uśmiechu nabiera rozpędu, będzie krążyć po województwie zachodniopomorskim 20 dni, aby 24 września wrócić do Stargardu.

Jak w czasie otwarcia wydarzenia jego inicjator i główny organizator Mariusz Malec, zaapelował do zgromadzonych w Teatrze Letnim uczestników akcji „Uśmiechajcie się!”.

W celu dodatkowego wsparcia akcji, została otwarta grupa fb z licytacjami:


https://www.facebook.com/groups/2288172534735931/

została również założona zrzutka:

https://zrzutka.pl/xkv9z6.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Kolędy w Cerkwi Greckokatolickiej nad Iną. GALERIA