Dzisiaj jest: 17.2.2020, imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza

4 września, ze Stargardu, rusza Lokomotywa Uśmiechu

Dodano: 6 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

W marcu powstała grupa facebookowa „Lokomotywa Uśmiechu”.

4 września, ze Stargardu, rusza Lokomotywa Uśmiechu
Jej celem było zebranie grup biegowych, rowerowych, nordic walking i innych aktywnych ludzi, którzy wezmą udział sztafecie między powiatami województwa zachodniopomorskiego.
Od razu zaczęły zgłaszać się kluby i grupy z całego województwa, a do przyłączania się kolejnych zachęcali Mariusz Malec i Ryszard Wieczorkiewicz.

Sztafeta rozpoczyna się już w najbliższą środę w Stargardzie. Na trasie do Pyrzyc stawią się biegacze, rowerzyści, spacerowicze, a po 21 dniach po zatoczeniu "koła" akcja znowu zawita w Stargardzie.
Po zakończeniu sztafety przedstawiciele biorących w niej udział klubów ze wszystkich powiatów województwa zachodniopomorskiego udadzą się z zebranymi funduszami do Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci.

Sztafeta będzie przebiegała:
4 września na odcinku Stargard – Pyrzyce,
5 września na odcinku Pyrzyce – Myślibórz,
6 września na odcinku Myślibórz – Choszczno,
7 września na odcinku Choszczno – Wałcz,
8 września na odcinku Wałcz – Drawsko,
9 września na odcinku Drawsko – Szczecinek,
10 września na odcinku Szczecinek – Świdwin,
11 września na odcinku Świdwin – Białogard,
12 września na odcinku Białogard – Koszalin,
13 września na odcinku Koszalin – Sławno,
14 września na odcinku Sławno – Koszalin,
15 września na odcinku Koszalin – Kołobrzeg,
16 września na odcinku Kołobrzeg – Gryfice,
17 września na odcinku Gryfice – Łobez,
18 września na odcinku Łobez – Goleniów,
19 września na odcinku Goleniów - Kamień Pomorski,
20 września na odcinku Kamień Pomorski – Świnoujście,
21 września na odcinku Świnoujście – Police,
22 września na odcinku Police – Szczecin,
23 września na odcinku Szczecin – Gryfino,
24 września sztafeta z Gryfina powraca do Stargardu.


"Lokomotywa Uśmiechu" ma na celu zintegrowanie środowisk sportowych wszystkich powiatów naszego województwa oraz lokalnych społeczności.

4 września o godz. 17:00 w Teatrze Letnim w Parku Chrobrego, Mariusz Malec da znak do odjazdu Lokomotywy z pierwszej swojej stacji.
Przyłączcie swój wagonik do uczestników tego etapu sztafety, którzy alejkami parku przebiegną, przejdą i przejadą rowerami. Na tym symbolicznym odcinku kilkuset metrów do sztafety może dołączyć każdy!
Podczas spotkania w parku prowadzona będzie zbiórka na rzecz dzieci przebywających w Zachodniopomorskim Hospicjum dla Dzieci w Szczecinie.

Po przybyciu do Pyrzyc, środowiska sportowe z tego miasta przywitają przedstawicieli Stargardu, a następnego dnia sztafeta ruszy z Pyrzyc do kolejnych powiatów województwa.

W celu dodatkowego wsparcia akcji, została otwarta dodatkowa grupa fb z licytacjami:


https://www.facebook.com/groups/2288172534735931/

została również założona zrzutka:

https://zrzutka.pl/xkv9z6.

Stargardzki Klub Morsów Miedwianie, Stargard. Ja się nie ścigam, Atomówki Stargard Nordic Walking i Stowarzyszenie Stargard na Rowery zapraszają do przyłączenia się do akcji. Zawitajmy jak największą grupą do Pyrzyc, można pobiec lub pojechać rowerem – rowerzyści wracają grupą do Stargardu, biegacze z Pyrzyc wracają samochodami.

Kto nie może przebyć drogi do Pyrzyc, niech chociaż przyjdzie w środę o 17:00 do Parku Chrobrego na symboliczną rundę, żeby zaznaczyć swoje poparcie dla akcji.
Akcję już wsparły Monika Pyrek polska lekkoatletka, olimpijka z Sydney, Aten, Pekinu i Londynu, trzykrotna medalistka mistrzostw świata oraz stargardzka rowerzystka Monika Szotowicz, która w Mistrzostwach Świata, rozgrywających się w ubiegłym tygodniu w Poznaniu zajęła 9 miejsce.


 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Kolędy w Cerkwi Greckokatolickiej nad Iną. GALERIA